STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Wujiang

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Wujiang

W chińskim Wujiang oglądaliśmy popis polskich zawodniczek we wspinaczce na czas. Zawody wygrała Aleksandra Mirosław, która w finale pobiegła 6.24, czym wyrównała swój rekord świata. Przez całe zawody Pucharu Świata fantastycznie spisywała się też Natalia Kałucka, która przegrała dopiero w finale z Mirosław. Na czwartym miejscu zmagania ukończyła Aleksandra Kałucka, a w fazie pucharowej oglądaliśmy jeszcze Patrycję Chudziak. 

Niewiarygodne tempo Mirosław i zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata

Zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Wujiang w Chinach od początku układały się po myśli Polek. W kwalifikacjach najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Kałucka, która awansowała do fazy pucharowej z drugim wynikiem. Awans wywalczyły również: Aleksandra Mirosław (6.), Natalia Kałucka (8.) i Patrycja Chudziak (10.). Po 1/8 finału na placu boju pozostały już tylko trzy Polki, ponieważ Patrycja Chudziak minimalnie przegrała z Chinką Shengyan Wang. 


Czytaj więcej o wspinaczce sportowej:


Ćwierćfinały to kolejny popis biało-czerwonych. Cała trójka awansowała do strefy medalowej. W pierwszym półfinale Natalia Kałucka bez większych problemów pokonała Jimin Jeong z Korei Południowej. W drugim półfinale Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka długo szły równo. Druga z nich popełniła błąd i odpadła od ścianki, dzięki czemu Mirosław awansowała do wielkiego finału. Tam dała prawdziwy popis. Pobiegła 6.24, czym wyrównała swój rekord świata i sięgnęła po złoty medal zawodów Pucharu Świata w Wujiang. Drugie miejsce i srebro wywalczyła Natalia Kałucka. W małym finale błąd popełniła jej siostra Aleksandra i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Wśród mężczyzn przez kwalifikacje nie przebrnął Marcin Dzieński. 

Aleksandra Mirosław polską nadzieją na medal w Paryżu 

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu już tylko kilka tygodni. Polską nadzieją na medal jest Aleksandra Mirosław. W tym roku wspinaczka sportowa na czas po raz pierwszy będzie osobną konkurencją. Zawody na ściance rozgrywać się będą od 5 do 10 sierpnia. Liczymy na to, że rekordzistka świata z Polski utrzyma dobrą dyspozycję i powalczy w Paryżu o złoto. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...