STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Plan przygotowań Aleksandry Mirosław do Igrzysk Europejskich w Paryżu

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLetnie Igrzyska OlimpijskiePlan przygotowań Aleksandry Mirosław do Igrzysk Europejskich w Paryżu

Aleksandra Mirosław będzie jedną z polskich nadziei na olimpijski medal podczas Letnich Igrzysk w Paryżu latem 2024 roku. Znamy już szczegółowy plan przygotowań rekordzistka świata we wspinaczce na szybkość.

Trzy lata temu, podczas igrzysk w Tokio Aleksandra Mirosław zajęła czwarte miejsce. Wtedy jednak na wynik we wspinaczce składały się trzy konkurencje, które w Paryżu zostaną rozbite na osobne medalowe szanse. Jako, że Polka jest mistrzynią we wspinaczce na szybkość (nazywanej też wspinaczką na czas lub speed climbingiem), to nie trudno stawiać jej w roli faworytki do medalu.

Obozy w Hiszpanii i Francji

Sama kwalifikacja olimpijska nie przyszła łatwo, sporo było stresu, a udało się w Rzymie w poprzednim roku. Mirosław ma za sobą okres odpoczynku, jak i pierwsze zgrupowania oraz przygotowania do nowego sezonu, którego głównym punktem będą oczywiście igrzyska w Paryżu. Team Mirosław przedstawił szczegółowy plan zawodniczki na najbliższe tygodnie i miesiące.

Już w styczniu Aleksandra Mirosław wyleci na pierwszy z trzech obozów przed igrzyskami. Tak, jak w poprzednim roku, tak i pod koniec stycznia Polka na ponad dwa tygodnie osiedli się w Barcelonie. W kwietniu i w czerwcu Mirosław swoje zgrupowanie odbywać będzie we francuskiej miejscowości Colmar.

Puchar Europy i Puchar Świata we wspinaczce

A co jeśli chodzi o starty rekordzistki świata? W połowie marca zobaczymy ją podczas Pucharu Europy rozgrywanego w Lublinie, a w maju w PŚ w Salt Lake City. Możliwy jest też start w mistrzostwach Polski.

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu nie będą znacząco różniły się od wcześniejszych sezonów. Kluczową rolę odegrają w nich zgrupowania zagraniczne oraz treningi z najlepszymi zawodnikami z innych krajów. Dobierając partnerów do treningów, Aleksandra i jej trener, kierują się nie tylko szybkością, ale przede wszystkim etyką pracy i powtarzalnością. Pozwala to zawodniczce osiągać imponujące wyniki. Dowodem tego było pięciokrotne poprawienie własnego rekordu świata w trakcie zeszłego sezonu.

Choć przygotowania do Paryża są kluczowym momentem w mojej karierze, unikam nadmiernego nakładania presji na siebie. Po doświadczeniach ubiegłorocznego sezonu, gdzie skupiłam się na czerpaniu radości z procesu, planujemy podejść do przygotowań do Paryża w podobny sposób. Chcemy ciężko pracować, ale jednocześnie cieszyć się każdą chwilą podróży olimpijskiej i docenić fakt, że będę jedną z 11000 uczestników Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. To dla mnie ogromne wyzwanie, ale też ogromna szansa na osiągnięcie moich sportowych marzeń. Razem z moim trenerem Mateuszem i naszym zespołem pracujemy naprawdę ciężko, by te przygotowania były najlepsze w mojej karierze. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć kolejne sukcesy i reprezentować Polskę na najwyższym poziomie.

Aleksandra Mirosław o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich

Plan przygotowań Aleksandry Mirosław:

  • 21 stycznia – 11 lutego: zgrupowanie Barcelona (Hiszpania)
  • 16 marca: Puchar Europy (Lublin)
  • 15 – 28 kwietnia: zgrupowanie Colmar (Francja)
  • 3 – 5 maja: Puchar Świata Salt Lake City (USA)
  • 9 – 30 czerwca: zgrupowanie Colmar (Francja)
  • *Dodatkowo, istnieje możliwość startu w Mistrzostwach Polski, jednak szczegóły dotyczące terminu i miejsca tych zawodów są jeszcze w trakcie potwierdzania.

Podczas Igrzysk w Paryżu wspinanie na czas zostanie rozegrane jako samodzielna konkurencja. 14 zawodniczek rywalizować będzie 5 (eliminacje) oraz 7 (finały) sierpnia. Wspinaczka zadebiutowała w programie Igrzysk w 2021 w Tokio jednak rozgrywana była w formule trójboju. Aleksandra Mirosław była jedyną Polką rywalizującą w stolicy Japonii. Ustanawiając rekord świata zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji, ostatecznie kończąc trójbój na czwartym miejscu.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...