Strona głównaInneDorota Borowska złotą medalistką Igrzysk Europejskich w konkurencji C1 200 metrów

Dorota Borowska nie dała rywalkom żadnych szans i w świetnym stylu wygrała wyścig C1 na 200 metrów podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie. Polska kanadyjka prowadziła od startu do mety i w pełni zasłużenie sięgnęła po złoty medal. Dorota Borowska była bezkonkurencyjna. Kolejne miejsca na podium zajęły Ukrainka Ludmiła Luzan i Hiszpanka Maria Corbera. To już piąty złoty medal biało-czerwonych na tegorocznych Igrzyskach Europejskich.

Dynamiczny start i prowadzenie do samej mety

W wielkim finale C1 na 200 metrów Dorota Borowska nie chciała nic zostawiać przypadkowi. Postawiła na dynamiczny start, dzięki czemu od razu uplasowała się na pierwszym miejscu. Konkurencja ta ma to do siebie, że wyścig prowadzony jest bardzo szybko. Nasza kanadyjka utrzymała wysokie tempo do samego końca i w pełni zasłużenie sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Polka finiszowała ze świetnym czasem 46.653. Tym samym udowodniła, że należy do ścisłej światowej czołówki. To kolejny sukces Doroty Borowskiej na arenie międzynarodowej.

Drugie miejsce w tej konkurencji ze stratą ok. 0,3 sekundy zajęła Ukrainka Ludmiła Luzan, która wypracowała sobie sporą przewagę nad kolejną zawodniczką. Na najniższym stopniu podium w C1 stanęła Hiszpanka Maria Corbera. Ona do Polski straciła około 0,8 sekundy. Kolejne miejsca zajęły: Lisa Jahn (Niemcy), Vanesa Tot (Chorwacja) i Virag Balla (Węgry).

Piąty złoty medal dla Polski

Sukces Doroty Borowskiej cieszy nie tylko ją, ale również polskich kibiców. To już piąty złoty medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Dzięki temu po starcie naszej kanadyjki Polska przesunęła się na pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. W naszym dorobku znajduje się: pięć złotych, srebrny i dwa brązowe medale. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmują Hiszpanie, Włosi i Ukraińcy. O końcowe zwycięstwo w generalce będzie bardzo trudno, jednak liczymy na to, że biało-czerwoni dopiszą do swojego dorobku jeszcze wiele medali podczas zmagań w Krakowie i okolicach