STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski ze srebrnym medalem turnieju WTT Feeder w Otocec

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJakub Dyjas i Miłosz Redzimski ze srebrnym medalem turnieju WTT Feeder w...

Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski po raz pierwszy zagrali razem w deblu i od razu wywalczyli srebrne medale turnieju WTT Feeder w Otocec. Polski duet znakomicie spisał się w Słowenii. Przebojem wdarł się do wielkiego finału. Niestety tam musieli uznać wyższość Chińczyków Coa Wei i Xue Fei, z którymi przegrali w trzech setach. Srebrny medal turnieju WTT Feeder Otocec 2023 presented by I Feel Slovenia to sport sukces biało-czerwonych. 

Po raz pierwszy zagrali razem 

Turniej w słoweńskiej miejscowości Otocec był wyjątkowy dla 28-letniego Jakuba Dyjasa oraz 17-letniego Miłosza Redzimskiego. Do tej pory przy stole ze sobą rywalizowali, a teraz połączyli siły i po raz pierwszy stworzyli duet deblowy. W debiucie poszło im znakomicie, co jest dobrym prognostykiem przed ewentualnymi kolejnymi startami tego duetu. Z pewnością turniej WTT Feeder Otocec 2023 presented by I Feel Slovenia zapamiętają na długo. 

Dobra gra i srebrny medal polskiego debla

Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski turniej rozpoczęli od pewnej wygranej 3:0 z Włochem Andreasem Puppo i Turkiem Ibrahimem Gunduzem. W ćwierćfinale Polacy rywalizowali z Chińczykami Sun Wenem i Xu Haidongiem. Skończyło się 3:0 i awansem do strefy medalowej. W półfinale ich przeciwnikami byli Włosi John Oyebode i Carlo Rossi. Spotkanie było bardziej zacięte, jednak ponownie lepsi okazali się Polacy. Wygrali 3:1 i zameldowali się w finale. Tam czekali na nich faworyzowani Chińczycy Coa Wei i Xue Fei. Niestety różnica przy stole była widoczna. Polacy tylko w drugim secie stoczyli zacięty bój i przegrali 9:11. Dwa pozostałe były bardziej jednostronne. Ostatecznie Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski wywalczyli srebrne medale turnieju WTT Feeder Otocec 2023 presented by I Feel Slovenia, co jest dużym sukcesem. Zawodnicy ci nie mieli wcześniej okazji do wspólnego trenowania i przystąpili do zawodów niemal z marszu. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Nieco słabiej poszło pozostałym Polakom. Duet Samuel Kulczycki i Maciej Kubik doszedł do ćwierćfinału debla, jednak z powodu kontuzji tego pierwszego musieli oddać mecz walkowerem. Na ćwierćfinale turniej mieszany zakończyli Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos. W singlu najdalej dotarł Maciej Kubik, który odpadł w 1/8 finału. Na 1/16 finału zawody ukończył Redzimski, który w pierwszej rundzie pokonał swojego deblowego partnera Jakuba Dyjasa.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...