STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kałucka z rekordem życiowym i z wygraną w Pucharze Świata w Villars

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneNatalia Kałucka z rekordem życiowym i z wygraną w Pucharze Świata w...

Natalia Kałucka w kapitalnym stylu wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, które rozegrano w szwajcarskim Villars. Polka po raz pierwszy w karierze wygrała imprezę tej rangi i przy okazji pobiła swój rekord życiowy. Potwierdziła, że jest w życiowej formie i wygrana w Igrzyskach Europejskich nie była przypadkowa. W wielkim finale w Villars Polka pokonała Amerykankę Emmę Hunt. 

Rekord życiowy już w kwalifikacjach

W niedzielę w szwajcarskim Villars Natalia Kałucka po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. Polka od początku zmagań spisywała się doskonale. Do zawodów przystępowała z rekordem życiowym wynoszącym 6,57, który ustanowiła w Tarnowie podczas Igrzysk Europejskich. W Villars już w kwalifikacjach wynik ten poprawiła o 0,02 sekundy i zajęła pierwsze miejsce

Dobrze na tym etapie zaprezentowała się też jej siostra Aleksandra Kałucka. Z wynikiem 6.82 zajęła trzecie miejsce w kwalifikacjach. Niestety na tym etapie ze zmaganiami pożegnały się dwie pozostałe Polki Patrycja Chudziak (18. miejsce) i Anna Brożek (22. miejsce). Tym razem w zawodach Pucharu Świata nie oglądaliśmy Aleksandry Mirosław, która wygrywała wszystkie dotychczasowe zawody tegorocznego cyklu. 

Kapitalna forma i pierwsze takie zwycięstwo w karierze

W fazie pucharowej Natalia Kałucka spisywała się jeszcze lepiej. Bez problemu pokonywała kolejne rywalki. Najlepiej poszło jej w półfinale, gdzie rywalizowała z Chinką Lijuan Deng. Wówczas ustanowiła rekord życiowy 6:45 i awansowała do finału. Wcześniej w pokonanym polu pozostawiła Francuzkę Victorie Andrier oraz Indonezyjkę Raijah Sallsabillah.

W wielkim finale rywalizowała z Amerykanką Emmą Hunt. Choć tym razem Natalia Kałucka osiągnęła czas 6:55, to jednak wystarczyło to do pokonania rywalki. W ten sposób Natalia Kałucka po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata. Niestety jej siostra Aleksandra szybko odpadła i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...