STS KOD PROMOCYJNY

Polski mikst Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska na drugim miejscu w Slovak Open w badmintonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolski mikst Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska na drugim miejscu w Slovak...

Polska para mikstowa Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska zanotowała bardzo dobry start w turnieju Slovak Open w badmintonie, który odbył się w Trenczynie. Polacy przez turniej szli jak burza i zatrzymali się dopiero w finale, gdzie musieli uznać wyższość pary z Hongkongu: Yeung Pui Lam i Yeung Ming Nok. Z dobrej strony w Słowacji pokazali się także inni reprezentanci Polski w badmintonie. 

Duży sukces polskiego miksta

W pierwszej rundzie turnieju głównego polska para trafiła na Holendrów Diede Odijk i Timo Stoffelena, z którymi wygrali dość gładko w dwóch setach. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało Polaków w drugiej rundzie, gdzie spotkali się z rozstawionymi z numerem 1. Austriakami Kathariną Hochmeir i Philipem Birkerem. Po zaciętym trzysetowym meczu wygrali Magdalena Świerczyńska i Wiktor Trecki, którym udało się odwrócić losy pojedynku, bo przegrywali już 0:1. Dość nieoczekiwanie polska para mikstowa wygrała walkowerami ćwierćfinał i półfinał, dzięki czemu znalazła się w wielkim finale. Tam musiała uznać wyższość wyżej notowanej pary z Hongkongu. 

W mikście oglądaliśmy także Karolinę Władzińską i Szymona Stokfisza, którzy przegrali w pierwszej rundzie z rozstawionymi z 4. Holendrami Alyssą Tirtosentono i Brianem Wassinkiem. 

Jak poszło pozostałym Polakom w singlu?

W singlu mężczyzn w drugiej rundzie odpadł Mateusz Danielak, który przegrał z rozstawionym z numerem 7. Fabianem Rothem, a wcześniej wyeliminował Szweda Shauna Ekengrena. Na pierwszej rundzie swój udział zakończyli: Dominik Kwinta (porażka z Anglikiem Cholanem Kayanem) i Mikołaj Szymanowski (porażka z Estończykiem Karlem Kertem). 

Z dobrej strony zaprezentowała się Joanna Podedworny, która w singlu kobiet odpadła dopiero w ćwierćfinale po porażce z hinduską Aditi Bhatt w trzech setach. Hinduska ostatecznie wygrała turniej. Wcześniej Polka wygrała z Holenderką Chloe Mayer i z rozstawioną z jedynką Słowaczką Martiną Repiską. W drugiej rundzie odpadła Zuzanna Jankowska, która uległa Japonce Riko Gunji, a wcześniej pokonała Czeszkę Veronikę Dobiaskovą. 

Średnie występy polskich debli

Najlepszym męskim deblem była para Maksymilian Danielak i Mateusz Danielak, która odpadła w drugiej rundzie po porażce z Chińczykami Chun Wei Wei i Guan Xun Wu. W pierwszej rundzie Chińczycy wygrali z innym polskim deblem: Robertem Cybluskim i Jakubem Melaniukiem. Mateusz Danielak i Maksymilian Danielak w pierwszej rundzie pokonali Czechów Filipa Budzela i Tomasa Skale. W pierwszej rundzie odpadli także Adrian Krawczyk i Wiktor Trecki po porażce z turniejową jedynką Jaromirem Janackiem i Tomasem Svejdą. 

Kobiecy turniej obfitował w pary z Polski. Ostatecznie na starcie było ich sześć, a trzy awansowały do drugiej rundy, gdzie odpadły. Na tym etapie z turniejem pożegnały się pary deblowe: Zuzanna Jankowska i Joanna Podedworny, Anna Czuchra i Daria Zimnol oraz Paulina Hankiewicz i Magdalena Świerczyńska. W pierwszej rundzie przegrały pary deblowe: Julia Pławecka i Ulyana Volskaya, Maja Janko i Julia Wójcik oraz Zuzanna Jarosz i Aleksandra Wrońska. 

Na etapie eliminacji odpadli singliści: Andrzej Niczyporuk, Michał Walentek, Maksymilian Danielak, Aleksander Dzwonnik, Łukasz Cimosz, Zuzanna Jarosz, Aleksandra Wrońska i Maja Janko, kobiecy debel Emilia Jochacy i Kinga Stokfisz oraz mikst Jakub Melaniuk i Paulina Hankiewicz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...