STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentanci Polski wystąpią na Orlen Polish Open 2022 w badmintonie w Arłamowie. Turniej już w ten weekend

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneReprezentanci Polski wystąpią na Orlen Polish Open 2022 w badmintonie w Arłamowie....

W dniach 24-27 marca w podkarpackim Arłamowie odbędzie się międzynarodowy turniej Orlen Polish Open 2022 w badmintonie. Na listach startowych nie zabraknie najlepszych zawodników w Polsce, a także reprezentantów blisko 40. innych krajów. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Badmintona, a honorowy patronat nad nim objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tytularnym sponsorem imprezy jest spółka Orlen. Na starcie zobaczymy wielu reprezentantów Polski, a po turnieju PZBad zorganizuje zbiórkę i przewóz darów na granicę polsko-ukraińską w celu wsparcia ludzi dotkniętych wojną. 

Wielu reprezentantów Polski na starcie

Turnieje singlowe

W Arłamowie zobaczymy wielu z czołowych zawodników świata w badmintonie. To sprawia, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Udział w zawodach wezmą również Polacy, jednak ich ewentualne sukcesy będą sporym zaskoczeniem. Przed rozpoczęciem Orlen Polish Open 2022 nikt nie stawia ich w roli głównych faworytów. 

W grze pojedynczej mężczyzn w drabince głównej znajduje się już Michał Rogalski, który w pierwszej rundzie zmierzy się z rozstawionym z 7. Hindusem Priyanshu Rajawatem. Ponadto w kwalifikacjach wystartują jeszcze: Mikołaj Szymanowski, Maksymilian Danielak, Łukasz Cimosz, Dominik Kwinta i Andrzej Niczyporuk. Zuzanna Jarosz, Zofia Tomczak, Joanna Podedworny, Zuzanna Jankowska, Aleksandra Radziszewska i Weronika Górniak powalczą o awans do turnieju singlowego kobiet w kwalifikacjach.

Gra podwójna

Minimum trzy polskie duety zobaczymy w turnieju debla mężczyzn. Pewni udziału są już Robert Cybulski i Wiktor Trecki, Jakub Melaniuk i Paweł Smiłowski oraz Mateusz Bochat i Przemysław Szydłowski. Ponadto w kwalifikacjach powalczą Adrian Krawczyk i Szymon Stokfisz, Michał Sobolewski i Adam Szolc, Kacper Górniak i Piotr Heinke, Bartosz Krajewski i Piotr Krajewski, Aleksander Dzwonnik i Igor Jasek oraz Maksymilian Danielak i Dawid Perkowski. 

Aż 8 kobiecych duetów weźmie udział w turnieju debla kobiet. W drabince turniejowej znalazły się: Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak, Maja Janko i Julia Wójcik, Marta Styczyńska i Aleksandra Wesławowicz, Anna Czuchura i Daria Zimnol, Wiktoria Adamek i Karolina Władzińska, Paulina Hankiewicz i Joanna Podedworny, Julia Piwowar i Julia Stankiewicz oraz Zuzanna Jankowska i Magdalena Świerczyńska. 

W turnieju mikstów obejrzymy minimum cztery polskie pary. Pewne udziału w turnieju głównym są już duety: Dominika Kwaśnik i Wiktor Trecki, Wiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska i Robert Cybulski oraz Karolina Władzińska i Szymon Stokfisz. Michał Rogalski stworzy polsko-czeski duet z Terezą Svabikovą. Ponadto w kwalifikacjach wystartuje pięć par: Daria Zimnol i Piotr Heinke, Olga Miksza i Przemysław Szydłowski, Julia Piwowar i Jan Frańczak, Aleksandra Wiesławowicz i Bartosz Krajewski oraz Paulina Hankiewicz i Jakub Melaniuk. 

System rozgrywek

Turniej Orlen Polish Open 2022 w Arłamowie zostanie rozegrany w pięciu głównych kategoriach. Tradycyjnie będziemy oglądali turnieje: 

  • singla kobiet;
  • singla mężczyzn;
  • debla kobiet;
  • debla mężczyzn;
  • mikstów. 

Ze względu na liczbę zgłoszonych zawodników i zawodniczek, tylko w deblu kobiet nie będzie eliminacji. W pozostałych drabinkach zawodnicy zaczną rywalizację już 24 marca o awans do turnieju głównego, gdzie pozostało jeszcze po 8 miejsc do obsadzenia. 

Gdzie odbędzie się turniej?

Gospodarzem tegorocznego turnieju Orlen Polish Open 2022 będzie Hotel Arłamów, a zawody zostaną rozegrane w tamtejszej hali sportowo-widowiskowej. Wielkie finały turnieju odbędą się w niedzielę 27 marca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...