Wygrana Bebetto AZS UJD Częstochowa na otwarcie grupy D Pucharu Europy ETTU

Strona głównaInneWygrana Bebetto AZS UJD Częstochowa na otwarcie grupy D Pucharu Europy ETTU

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa udanie zainaugurowały rywalizację w grupie D Pucharu Europy ETTU. Polski zespół wygrał 3:1 z TT Moravsky Krumlov z Czech w turnieju rozgrywanym w Vic w Hiszpanii. Zespół do zwycięstwa poprowadziły Ukrainki Tetyana Bilenko i Anastasiya Dymytrenko. Częstochowianki w Katalonii zagrają jeszcze z gospodyniami Girbau Vic TT. Spotkanie zaplanowano na sobotę.

Pewna wygrana na początek II rundy

W II rundzie Pucharu Europy ETTU zespół Bebetto AZS UJD Częstochowa trafił do grupy D. Jej mecze rozgrywane są w miasteczku Vic z hiszpańskiej Katalonii. W swoim pierwszym meczu akademiczki mierzyły się z TT Moravsky Krumlov z Czech. Spotkanie zainaugurowała Ukrainka Anastasiya Dymytrenko. Choć przegrała pierwszego seta, to później odwróciła losy meczu i wygrała 3:1 z Lin Chia-Hsuan. Zespół z Częstochowy prowadził 1:0.

Jako druga przy stole pojawiła się Ukrainka Tetyana Bilenko. Ona również rozpoczęła od przegranego seta, jednak później zdominowała swoją przeciwniczkę Mariję Mikalauskyte i wygrała 3:1. Później w barwach zespołu z Częstochowy rywalizowała Alicja Łebek. Niestety Polka w trzech setach przegrała z Ekateriną Chernyavskayą. Zwycięstwo Bebetto AZS UJD przypieczętowała Tetyana Bilenko, która w czwartym meczu pokonała 3:1 Lin Chia-Hsuan. Dzięki temu akademiczki z Polski odniosły przekonujące zwycięstwo i zbliżyły się do awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

TT Moravsky Krumlov (Czechy) – Bebetto AZS UJD Częstochowa 1:3

W sobotę mecz z gospodyniami

Już w sobotę o 11:00 zawodniczki Bebetto AZS UJD Częstochowa rozpoczną swój drugi mecz. Tym razem zmierzą się z gospodyniami z Girbau Vic TT. Jeżeli polski zespół wygra, to zapewni sobie awans do 1/8 finału Pucharu Europy ETTU. W przypadku porażki częstochowianki będą musiały czekać na rozstrzygnięcie meczu pomiędzy Girbau Vic TT i TT Moravsky Krumlov. Awans do fazy pucharowej wywalczą dwie najlepsze drużyny z turnieju w Hiszpanii.