Były reprezentant Polski Adrian Kurek został trenerem reprezentacji Kuwejtu w kolarstwie szosowym 

Strona głównaKolarstwoByły reprezentant Polski Adrian Kurek został trenerem reprezentacji Kuwejtu w kolarstwie szosowym 

Adrian Kurek podczas swojej kariery kolarskiej reprezentował barwy m.in.: CCC Sprandi Polkowice i Mazowsze Serce Polski. W zeszłym roku zakończył swoje starty zawodnicze i postawił na pracę w roli trenera. Bardzo ciekawie układają się jego losy, ponieważ od jakiegoś czasu pracuje z młodymi kolarzami w Polsce, a teraz poinformowano o tym, że został nowym szkoleniowcem reprezentacji Kuwejtu. Tym samym idzie w ślady Szymona Wasiaka, który kilka lat trenował kadrę Katarczyków. 

Adrian Kurek – jakim był kolarzem?

W swojej karierze Adrian Kurek startował m.in. w zawodach Tour de Pologne, Tour de Gironde, czy też w Tour of Estonia. Na swoim koncie ma wygranie etapu w tym ostatnim, a także wygranie klasyfikacji najaktywniejszego kolarza podczas Tour de Pologne w latach 2011 i 2012. Największym indywidualnym sukcesem Adriana Kurka jest zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2017 roku. Wówczas okazał się najlepszy w wyścigu ze startu wspólnego. W kategoriach młodzieżowych wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowym w kolarstwie torowym. 

Co czeka go na Bliskim Wschodzie?

Praca z zawodnikami reprezentacji Kuwejtu to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze trenerskiej Adriana Kurka. Bez dwóch zdań zawodnicy z tego kraju nie należą do szerokiej czołówki peletonu i raczej zajmują odległe miejsca w najważniejszych wyścigach kolarskich. Szansą dla nich są starty w zawodach drugiej kategorii i to z tych wyników powinien być rozliczany polski szkoleniowiec. W Kuwejcie funkcjonuje obecnie tylko jedna grupa zawodowa Kuwait Pro Cycling Team, w której jeżdżą czołowi zawodnicy z tego kraju. 

Jednym z lepszych osiągnięć Kuwejtczyków w ostatnich latach było 53. miejsce Khaleda Alkhalifaha na Mistrzostwach Świata w 2019 roku podczas jazdy indywidualnej na czas. Podopiecznych Adriana Kurka powinniśmy oglądać w wyścigach kategorii 1.2. Najczęściej rywalizowali w ostatnich latach w Turcji oraz w zawodach rozgrywanych w Azji. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...