STS KOD PROMOCYJNY

Agnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Princess Anna Vasa Tour

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Princess Anna Vasa Tour

Reprezentantka Polski Agnieszka Skalniak-Sójka okazała się najlepsza w etapowym wyścigu kolarskim Princess Anna Vasa Tour. Kolarka zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław wygrała wszystkie trzy etapy rozgrywane na pętlach wokół Golubia-Dobrzynia i pewnie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Dominika Włodarczyk. Rozdzieliła je tylko Olga Shekel z reprezentacji Ukrainy. 

Agnieszka Skalniak-Sójka nie pozostawiła złudzeń

Tegoroczny wyścig Princess Anna Vasa Tour liczył trzy etapy rozgrywane dzień po dniu. Każdy z nich rozegrano w pobliżu miasta Golub-Dobrzyń. Pierwsza dwa liczyły powyżej 100. kilometrów, a na koniec kolarki startowały w 18. kilometrowej czasówce. Wszystkie etapy padły łupem kapitalnie dysponowanej Agnieszki Skalniak-Sójki z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Na pierwszym etapie Polka wspólnie z Ukrainką Olgą Shekel oderwały się od peletonu i dojechały do mety z przewagę 55 sekund. Na drugim Agnieszka Skalniak-Sójka była najlepsza na finiszu z peletonu, a trzeciego dnia zmagań wygrała czasówkę z przewagę 4. sekund. 

Ostatecznie zawodniczka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław miała 28 sekund przewagi nad Olgą Shekel w klasyfikacji generalnej. Ukrainka jechała w barwach kadry narodowej. Trzecie miejsce na podium klasyfikacji generalnej zajęła Dominika Włodarczyk, która na co dzień podobnie jak zwyciężczyni ściga się w barwach wrocławskiej ekipy. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Na trasie oglądaliśmy jeszcze kilkanaście Polek, które ukończyły rywalizację. W pierwszej 10. znalazły się trzy reprezentantki Toruńskiego Klubu Kolarskiego, które do Golubia-Dobrzynia nie miały daleko. Zajęły kolejno miejsca: 5. Karolina Karasiewicz, 6. Natalia Krzeslak, 9. Maja Wróblewska. Na 11. miejscu zmagania zakończyła Aurela Nerlo z kadry narodowej. Na kolejnych miejscach znalazły się: 12. Katarzyna Wilkos (ATOM), 13. Dorota Przezak (Toruński KK), 14. Monika Brzeźna (ATOM) i 15. Kaja Rysz (ATOM). Dalsze miejsce w generalce padły łupem: 30. Karoliny Perekitko (Lviv Cycling Team women), 45. Pauliny Pastuszek i 49. Kamili Pastuszek (Toruński Klub Kolarski). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...