STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Agnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Toskanii. Ostatni etap dla Dominiki Włodarczyk

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka najlepsza w Toskanii. Ostatni etap dla Dominiki Włodarczyk

Świetnie dla Polek ułożył się włoski etapowy wyścig kolarski Giro Toscana Int. Femminile 2022. W klasyfikacji generalnej wygrała Agnieszka Skalniak-Sójka z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Drugie miejsce z zaledwie 7. sekundami straty zajęła jej klubowa koleżanka Dominika Włodarczyk, która wygrała ostatni etap z Lucca do Montecatini Terme. W pierwszej 10. klasyfikacji generalnej mieliśmy jeszcze Aurelę Nerlo i Karolinę Kumięgę. 

Skalniak-Sójka utrzymała prowadzenie

Ostatni etap z przewagą rozpoczynała Agnieszka Skalniak Sójka. Zadaniem zawodniczki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław na lekko pofałdowanej trasie we Włoszech było utrzymanie wypracowanej przewagi kilkunastu sekund. To się udało, choć na etapie naciskała Dominika Włodarczyk, czyli jej klubowa koleżanka. Ostatecznie ostatni odcinek z Lucca do Montecatini Terme padł łupem Włodarczyk, która okazała się najlepsza na finiszu. Tuż za nią linię mety minęły Ukrainka Olga Shekel oraz Agnieszka Skalniak-Sójka. Dzięki temu ta ostatnia utrzymała prowadzenie w generalce i z przewagą 7. sekund wygrała cały wyścig Giro Toscana Int. Femminile 2022.

Dobra jazda na ostatnim etapie Dominiki Włodarczyk pozwoliła jej na przesunięcie się na drugie miejsce w generalce. Trzecie miejsce na podium zajęła Olga Shekel. Dobrze spisały się także pozostałe biało-czerwone. Na wysokim czwartym miejscu zmagania zakończyła Aurela Nerlo z ekipy Massi – Tactic Women Team. Tuż za nią uplasowała się kolejna z biało-czerwonych Karolina Kumięga z Valcar – Travel & Service. Zwycięstwo Agnieszki Skalniak-Sójka to już kolejny jej sukces w tym sezonie. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W rywalizacji oglądaliśmy kolejne Polki. Zajęły jednak dalsze miejsca. Kolejno plasowały się na pozycjach: 13. Katarzyna Wilkos (ATOM), 32. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), 39. Kaja Rysz (ATOM), 55. Dorota Przęzak (TKK), 74. Patrycja Lorkowska (TKK), 83. Agata Flis (Lviv Cycling Team women). Przed biało-czerwonymi kolejne starty w tym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...