STS KOD PROMOCYJNY

Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała Ladies Tour of Estonia. Kolejny sukces Polki w tym sezonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrała Ladies Tour of Estonia. Kolejny sukces Polki w tym...

Kolejny sukces w tym sezonie odniosła reprezentantka Polski w kolarstwie szosowym Agnieszka Skalniak-Sójka. Polka kapitalnie spisała się w Ladies Tour of Estonia 2022 i po samotnym ataku wygrała wyścig z przewagą ponad minuty nad resztą stawki. Tym samym potwierdziła swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni. Najniższe miejsce na podium zajęła kolejna z biało-czerwonych Karolina Karasiewicz. W czołówce znalazły się również Dominika Włodarczyk i Monika Brzeźna. 

Kluczowy atak na 18 kilometrów przed metą

Tegoroczny wyścig Ladies Tour of Estonia rozegrano w okolicach Tartu, a zawodniczki miały do pokonania niewiele ponad 100 kilometrów. Od początku rywalizacji w czołówce peletonu utrzymywała się silna reprezentacja Polski, w tym również Agnieszka Skalniak-Sójka. Nasza 25-letnia reprezentantka zdecydowała się na samotny atak na 18 kilometrów przed metą. Zaskoczyła tym pozostałe zawodniczki i żadna z nich nie zdołała utrzymać się na kole kolarki, która na co dzień reprezentuje barwy ATOM Deweloper Posciellux Wrocław. Ostatecznie Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała z dość dużą przewagą. Druga na mecie Estonka Kristel Sandra Soonik straciła do Polki ponad minutę i przyprowadziła większą grupę. 

Na trzecim miejscu finiszowała kolejna z reprezentantek Polski Karolina Karasiewicz, a tuż za nią linię mety przecięła Dominika Włodarczyk. W czołowej grupie była jeszcze Monika Brzeźna, która została sklasyfikowana na 8. miejscu. Grupa straciła do Agnieszki Skalniak-Sójki równo 62 sekundy. Dalsze miejsca zajęły pozostałe reprezentantki Polski. Patrycja Lorkowska przyjechała na 24. pozycji i straciła do zwyciężczyni równo 2,5 minuty. Zmagania na 39. miejscu zakończyła Dorota Przęzak, której strata wyniosła już ponad 3 minuty. Ostatecznie w wyścigu udział wzięło 70 zawodniczek, a do mety szczęśliwie dojechało 56. Dla Agnieszki Skalnika-Sójki wygrana w Estonii to już piąte indywidualne zwycięstwo w obecnym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...