Agnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Lotto Belgium Tour

Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Lotto Belgium Tour

Zwycięstwem Agnieszki Skalniak-Sójki z reprezentacji Polski zakończył się prolog wyścigu etapowego Lotto Belgium Tour. Polka okazała się najszybsza na trasie liczącej 4,4 kilometra i prowadzącej po ulicach miejscowości Chimay. Występująca w barwach naszej drużyny narodowej kolarka na mecie wyprzedziła o 3 sekundy Niemkę Mieke Kroeger z Human Powered Health. Tym samym została pierwszą liderką wyścigu. Czołową dziesiątkę zamknęła Dominika Włodarczyk. 

Świetna jazda w prologu

Wyścig Lotto Belgium Tour jest stosunkowo krótki, bo liczy zaledwie trzy etapy, w tym kilkukilometrowy prolog. Na otwarcie kapitalnie zaprezentowała się Agnieszka Skalniak-Sójka, która doskonale czuła się na płaskiej trasie czasówki. Przejechała ją w czasie 5:25, co pozwoliło jej wygrać. Tym samym została pierwszą liderką wyścigu i pozycji tej będzie broniła na drugim etapie, który zostanie rozegrany w środę 29 czerwca. Zawodniczka w wyścigu występuje w barwach reprezentacji Polski. Oprócz niej w naszej drużynie narodowej jadą: Dominika Włodarczyk, Karolina Karasiewicz, Natalia Krześlak, Aurela Nerlo i Kamila Mróz. Najlepiej z nich zaprezentowała się ta pierwsza, która skończyła zmagania na 10. miejscu ze stratą 15. sekund do Skalniak-Sójki. W peletonie oglądamy jeszcze Karolinę Perekitko, która reprezentuje barwy Lviv Cycling Team women. 

Zwycięstwo o włos

Krótka czasówka na otwarcie wyścigu sprawiła, że różnice pomiędzy najlepszymi zawodniczkami były naprawdę niewielkie. Agnieszka Skalniak-Sójka wyprzedziła zaledwie o 3 sekundy Niemkę Mieke Krueger z Human Powered Health oraz o 4 sekundy Nowozelandkę Ally Wollaston z AG Insurance – NXTG Team. W czołowej piątce znalazły się jeszcze Holenderka Loes Adegeest z IBCT oraz Brytyjka Elizabeth Holden z Le Col-Wahoo. 

Drugi etap wyścigu Lotto Belgium Tour zostanie rozegrany 29 czerwca. Trasa prowadzi z miejscowości Blankenberge do Brugii i liczy 111 kilometrów. Będzie to kolejna okazja do dobrego startu biało-czerwonych. Wyścig zaliczany jest do kategorii Women Elite. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...