Trzecie miejsce Agnieszki Skalniak-Sójka na 2. etapie Lotto Belgium Tour

Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Agnieszki Skalniak-Sójka na 2. etapie Lotto Belgium Tour

Agnieszka Skalniak-Sójka kontynuuje swoją dobrą jazdę w wyścigu Lotto Belgium Tour zaliczanym do Women Elite. Zawodniczka startuje w barwach polskiej drużyny narodowej. Na drugim etapie belgijskiego wyścigu zajęła trzecie miejsce i przegrała tylko z faworyzowaną Nowozelandką Ally Wollaston z AG Insurance – NXTG Team oraz Belgijką Shari Bossuyt. Choć Polka straciła koszulkę liderki wyścigu, to na ostatni etap wyjedzie jako wiceliderka klasyfikacji generalnej. Nie jest bez szans w walce o końcowy triumf.

Czujna jazda Polek na całym etapie

Po wygraniu we wtorek prologu przez Agnieszkę Skalniak-Sójkę było wiadomo, że na drugim etapie cała reprezentacja Polski będzie jechała na sukces swojej liderki. Tak też było i od początku etapu prowadzącego z Blankenberge do Dudzele nasze zawodniczki były bardzo czujne. Na krok nie odpuszczały swojej liderki oraz nie dopuszczały do tego, by główne rywalki Skalniak-Sójki w walce o końcowy triumf odjechały. Trasa tego etapu była płaska, dlatego trudno było o jakiekolwiek szanse do skutecznego ataku. Nawet najmniejsze próby były neutralizowane przez peleton.

Ostatecznie o zwycięstwie na drugim etapie Lotto Belgium Tour zadecydował finisz z peletonu. Agnieszka Skalniak-Sójka została kapitalnie rozprowadzona przez swoje koleżanki z zespołu, jednak na ostatnich metrach wyraźnie uległa Nowozelandce Ally Wollaston oraz reprezentantce gospodarzy Shari Bossuyt. Tym samym straciła cenne sekundy bonifikaty i spadła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Obecnie do liderki Ally Wollaston traci 5 sekund, a do końca wyścigu pozostał już tylko jeden etap. Na najniższym miejscu podium w generalce znajduje się Niemka Mieke Krueger z Human Powered Health. Losy wyścigu rozstrzygną się na czwartkowym etapie rozgrywanym na pętli wokół miejscowości Geraardsbergen. Trasa liczy ponad 108 kilometrów.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Głównym zadaniem Polek z reprezentacji było rozprowadzenie swojej liderki na finiszu i wywiązały się z niego znakomicie. Ostatecznie zajęły dalsze miejsca na drugim etapie. Pozycje zawodniczek jadących w drużynie narodowej Polski to: 29. Dominika Włodarczyk, 45. Natalia Krześlak, 62. Auerla Nerlo, 66. Karolina Karasiewicz, 93. Natalia Mróz. W peletonie oglądamy również Karolinę Perekitko z Lviv Cycling Team women, która zajęła 104. miejsce.