STS KOD PROMOCYJNY

Alan Banaszek tuż za podium trzeciego etapu Tour of Thailand. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoAlan Banaszek tuż za podium trzeciego etapu Tour of Thailand. W klasyfikacji...

Zawodnik HRE Mazowsze Serce Polski Alan Banaszek zajął 4. miejsce na trzecim etapie wyścigu kolarskiego The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand. Zawody rozgrywane są w ramach Asia Tour, a Polak należy do grona faworytów do końcowego zwycięstwa. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie 3 sekundy do lidera Holendra Raymonda Kredera (Team UKYO). Tuż za Alanem Banaszkiem na trzecim etapie finiszował Marceli Bogusławski. Kolejny etap już w poniedziałek 4 kwietnia. 

Dobra jazda Polaków na najkrótszym etapie Tour of Thailand

Niedzielny etap liczył zaledwie 117 kilometrów i był zdecydowanie najkrótszy  w całym wyścigu. Tym razem zawodnicy rywalizowali wokół miejscowości Sakhon Nakhon. Jako lider wyścigu startował Alan Banaszek, jednak po trzecim etapie musiał oddać plastron najlepszego kolarza. W klasyfikacji generalnej o 3 sekundy wyprzedził go Holender Raymond Kreder, który na ostatnim etapie zajął drugie miejsce. Na trzecim etapie dochodziło do licznych prób ucieczek, jednak mocny peleton bardzo szybko neutralizował zagrożenie. W czubie znajdowali się m.in. kolarze HRE Mazowsze Serce Polski, którzy pilnowali dobrej pozycji Alana Banaszka. 

O wszystkim zadecydował finisz z większej grupy. Znalazł się w niej także Alan Banaszek, który zajął 4. miejsce. Niższa bonifikata sekundowa sprawiła, że w klasyfikacji generalnej dał się wyprzedzić Holendrowi. Na 5. miejscu finiszował Marceli Bogusławski, który zaledwie dwa dni wcześniej wygrał swój pierwszy etap w zawodowej karierze. Miejsca pozostałych Polaków na trzecim etapie to: 18. Tobiasz Pawlak, 44. Norbert Banaszek, 73. Adrian Banaszek, 77. Jakub Kaczmarek. Wszyscy jadą w HRE Mazowsze Serce Polski. 

Zwycięstwo Malezyjczyka Mohda Harrifa Saleha

Na trzecim etapie najlepszy na finiszu był Malezyjczyk Mohd Harrif Saleh z Terengganu Polygon Cycling Team. Drugie miejsce zajął Holender Raymond Kreder (Team UKYO), a trzecie kolejny z Malezyjczyków Mohd Elmi Jumari z drużyny narodowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...