Alan Banaszek tuż za podium trzeciego etapu Tour of Thailand. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce

Strona głównaKolarstwoAlan Banaszek tuż za podium trzeciego etapu Tour of Thailand. W klasyfikacji...

Zawodnik HRE Mazowsze Serce Polski Alan Banaszek zajął 4. miejsce na trzecim etapie wyścigu kolarskiego The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand. Zawody rozgrywane są w ramach Asia Tour, a Polak należy do grona faworytów do końcowego zwycięstwa. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie 3 sekundy do lidera Holendra Raymonda Kredera (Team UKYO). Tuż za Alanem Banaszkiem na trzecim etapie finiszował Marceli Bogusławski. Kolejny etap już w poniedziałek 4 kwietnia. 

Dobra jazda Polaków na najkrótszym etapie Tour of Thailand

Niedzielny etap liczył zaledwie 117 kilometrów i był zdecydowanie najkrótszy  w całym wyścigu. Tym razem zawodnicy rywalizowali wokół miejscowości Sakhon Nakhon. Jako lider wyścigu startował Alan Banaszek, jednak po trzecim etapie musiał oddać plastron najlepszego kolarza. W klasyfikacji generalnej o 3 sekundy wyprzedził go Holender Raymond Kreder, który na ostatnim etapie zajął drugie miejsce. Na trzecim etapie dochodziło do licznych prób ucieczek, jednak mocny peleton bardzo szybko neutralizował zagrożenie. W czubie znajdowali się m.in. kolarze HRE Mazowsze Serce Polski, którzy pilnowali dobrej pozycji Alana Banaszka. 

O wszystkim zadecydował finisz z większej grupy. Znalazł się w niej także Alan Banaszek, który zajął 4. miejsce. Niższa bonifikata sekundowa sprawiła, że w klasyfikacji generalnej dał się wyprzedzić Holendrowi. Na 5. miejscu finiszował Marceli Bogusławski, który zaledwie dwa dni wcześniej wygrał swój pierwszy etap w zawodowej karierze. Miejsca pozostałych Polaków na trzecim etapie to: 18. Tobiasz Pawlak, 44. Norbert Banaszek, 73. Adrian Banaszek, 77. Jakub Kaczmarek. Wszyscy jadą w HRE Mazowsze Serce Polski. 

Zwycięstwo Malezyjczyka Mohda Harrifa Saleha

Na trzecim etapie najlepszy na finiszu był Malezyjczyk Mohd Harrif Saleh z Terengganu Polygon Cycling Team. Drugie miejsce zajął Holender Raymond Kreder (Team UKYO), a trzecie kolejny z Malezyjczyków Mohd Elmi Jumari z drużyny narodowej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...