Alan Banaszek wygrywa Tour of Thailand 2022. Duży sukces kolarza HRE Mazowsze Serce Polski

Strona głównaKolarstwoAlan Banaszek wygrywa Tour of Thailand 2022. Duży sukces kolarza HRE Mazowsze...

Znakomicie dla Alana Banaszka zakończył się tegoroczny start w Tour of Thailand. Zawodnik na co dzień występujący w HRE Mazowsze Serce Polski wygrał tajski wyścig etapowy The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup. Do ostatniego etapu przystępował na pozycji lidera i utrzymał ją na trasie z Nakhon Phanom do Mukdahan, która liczyła niewiele ponad 165 kilometrów. Ostatni etap wyścigu padł łupem Nathana Earle. Z dobrej strony pokazali się inni biało-czerwoni. 

Udana obrona pozycji lidera

Etapowy wyścig Tour of Thailand kończył się kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu 9%. To efektowne zakończenie wyścigu, który prowadził przede wszystkim po płaskich terenach i kończył się finiszami z grupy. Metę ustanowiono nieopodal Wielkiego Buddy w Wat Phu Manorom, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych pomników na świecie. W ostatnim etapie udział wzięło 94. kolarzy, a najszybszy z nich okazał się Australijczyk Nathan Earle z Team UKYO. Za nim linię mety przecięli Francuz Valentin Midey z Roojai Cycling Team oraz reprezentant Erytrei Metke Eyob z Terengganu Polygon Cycling Team. Tym razem na podium zabrakło Polaka, jednak nie to było najważniejsze. 

Na ostatnim etapie pozycję lidera wyścigu Tour of Thailand utrzymał Alan Banaszek z HRE Mazowsze Grójec i w pełni zasłużenie sięgnął po końcowy triumf. Podczas ostatniego etapu jechał bardzo ostrożnie i nie pozwalał najgroźniejszym rywalom na odjechanie. Ostatecznie do zwycięzcy 6. etapu stracił 13 sekund. Wyścig The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup zaliczany jest do Asia Tour i ma rangę 2.1. Dla Alana Banaszka wygranie w nim to największy sukces w dotychczasowej karierze. 

Etapowe zwycięstwo w Tajlandii zanotował Marceli Bogusławski, dla którego także jest to największy sukces w karierze. Ponadto w wyścigu oglądaliśmy jeszcze: Tobiasza Pawlaka, Norberta Banaszka, Adriana Banaszka i Jakuba Kaczmarka. Wszyscy reprezentują HRE Mazowsze Serce Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....