STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Rudyk trzeci w wyścigu Belgrad-Banja Luka 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBartosz Rudyk trzeci w wyścigu Belgrad-Banja Luka 2023

Bartosz Rudyk zakończył wyścig Belgrad-Banja Luka 2023 na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Polak znakomicie zaprezentował się na ostatnim z etapów, gdzie finiszował na trzeciej pozycji. Wcześniej wygrał pierwszy etap. Dzięki temu w końcowym rozrachunku skończył zmagania na podium. To kolejny dobry wynik zawodnika na co dzień ścigającego się w barwach Voster ATS Team. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze Patryk Stosz i Marcin Budziński. 

Dobra jazda i podium Bartosza Rudyka

Do ostatniego etapu Bartosz Rudyk przystępował na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Celem na ostatni etap było minimum utrzymanie tej pozycji. To się udało. Końcówka czwartego etapu miała nieoczekiwany przebieg. Z przodu znajdowali się dwaj Słoweńcy Gregor Matija Černe i Kristjan Hocevar. Wydawało się, że peleton bez trudu ich dogoni. Tak się jednak nie stało i czołowa grupa przyjechała 14 sekund za nimi. Zwycięzcą etapu został Hocevar, a klasyfikację generalną nieoczekiwanie wygrał Gregor Matija Černe.

Peleton do finiszu poprowadził Bartosz Rudyk z Voster ATS Team. Dzięki temu ostatni etap ukończył na trzecim miejscu. Utrzymał również miejsce na podium całego wyścigu Belgrad-Banja Luka 2023. Tuż przed nim znalazł się jeszcze Rumun Eduard-Michael Grosu, który na co dzień jeździ w barwach HRE Mazowsze Serce Polski. Na Bałkanach Bartosz Rudyk potwierdził, że od początku tego sezonu znajduje się w dobrej dyspozycji sportowej. 

Wysokie miejsca innych Polaków 

Z dobrej strony pokazało się jeszcze kilku Polaków. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze 8. Patryk Stosz (Voster ATS Team) i 10. Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski). Łącznie bałkański wyścig ukończyło 13. reprezentantów Polski. Miejsca pozostałych to: 15. Piotr Pękała, 19. Szymon Tracz, 35. Jakub Murias, 36. Piotr Brożyna, 56. Tomasz Budziński, 61. Mateusz Kostański, 94. Adrian Banaszek, 101. Norbert Banaszek, 102. Damian Papierski i 121. Krzysztof Parma. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...