STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Rudyk wygrał 61. edycję Pucharu MON w Wysokim Mazowieckim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBartosz Rudyk wygrał 61. edycję Pucharu MON w Wysokim Mazowieckim

Bartosz Rudyk z Voster ATS Team odniósł kolejny sukces w tym sezonie. Polski kolarz po świetnym finiszu wygrał 61. edycję Pucharu Ministra Obrony Narodowej. Zmagania rozgrywano w Wysokim Mazowieckim. Polak na finiszu okazał się lepszy od Rumuna Eduarda-Michaela Grosu z HRE Mazowsze Serce Polski i Holendra Dennisa Van der Horsta z Allinq Continental Cycling Team. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Paweł Więczkowski z Lubelskie Perla Polski. 

Finisz z peletonu 

Tegoroczny wyścig o Puchar MON odbywał się w Wysokim Mazowieckim. Peleton miał do pokonania 158 kilometrów po trasie o umiarkowanym poziomie trudności. Podczas rywalizacji nie brakowało ucieczek, jednak każda z nich z czasem była neutralizowana przez peleton. Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie decydował finisz z większej grupy. Tam dobrze pracowali kolarze Voster ATS Team, którzy wypracowali dogodną pozycję do ataku dla Bartosza Rudyka. Ostatecznie to Polak zwyciężył w 61. edycji Pucharu Ministra Obrony Narodowej. Na kresce był o włos szybszy od Rumuna Eduarda-Michaela Grosu z HRE Mazowsze Serce Polski i Holendra Dennisa Van der Horsta z Allinq Continental Cycling Team. 

Dla Bartosza Rudyka to kolejny cenny skalp w tym sezonie. Wcześniej Polak triumfował w na etapach takich wyścigów jak Belgrad – Banja Luka i Dookoła Mazowsza. Teraz zwyciężył w jednodniowym wyścigu o Puchar MON. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Oczywiście Wysokie Mazowieckie gościło dziś wielu Polaków. Świetnie spisał się również Paweł Więczkowski z ekipy Lubelskie Perła Polski, który zajął dobre dziewiąte miejsce. W czołowej grupie peletonu dojechali jeszcze m.in.: 16. Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski), 27. Dominik Górak (TTS.coach / Spica Solutions), 29. Klaudiusz Garboliński (LUKS Trójka Piaseczno), 34. Szymon Tracz (Santic – Wibatech), 38. Patryk Dąbski (LUKS Trójka Piaseczno), 41. Mateusz Kostański i 42. Damian Papierski (obaj Voster ATS Team). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...