STS KOD PROMOCYJNY

Złoto dla Bodnara. To jego ósmy tytuł Mistrza Polski w kolarstwie!

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaKolarstwoZłoto dla Bodnara. To jego ósmy tytuł Mistrza Polski w kolarstwie!

Podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie Maciej Bodnar potwierdził swoją formę przed zbliżającym się Tour de France. Polak w wyścigu indywidualnym mężczyzn wyprzedził najbliższego rywala o 13 sekund. W rywalizacji do 23 lat złoto zdobył reprezentujący HRE Mazowsze Serce Polski – Kacper Gieryk.

Po raz ósmy w koszulce z orłem

Pierwsze złoto Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas Maciej Bodnar wywalczył w 2009 roku. Wcześniej na najwyższych stopniach podium stawał w kategoriach do 23 lat. Od tej pory Bodnar znajduje się w czołówce polskiego kolarstwa, zdobywając na zmianę tytuł mistrza lub wicemistrza kraju, a także osiągając wysokie wyniki w wyścigach międzynarodowych i na Igrzyskach Olimpijskich (6. miejsce na IO 2016 w jeździe indywidualnej na czas). W tym roku 37-latek reprezentujący francuską ekipę TotalEngergies na dystansie 51 km uzyskał czas 1:00.18. W wyścigu wzięło udział dziesięciu zawodników.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn:

1. Maciej Bodnar (TotalEnergies) 1:00:18
2. Kamil Gradek (Bahrain – Victorious) +0:13
3. Szymon Rekita (Voster ATS Team) +1:05.96

Najlepszym orlikiem w jeździe indywidualnej na czas został Kacper Gieryk. To nie pierwsze osiągnięcie tego młodego zawodnika w Mistrzostwach Polski. W 2021 Gieryk zdobył dwa złote medale – w jeździe na czas dwójek oraz drużynowego Mistrza Polski wspólnie z kolegami z KTK Kalisz.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas mężczyzn do 23 lat:

  1. Kacper Gieryk (HRE Mazowsze Serce Polski) 40:15
  2. Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski) +0:09
  3. Adam Woźniak (GKS Cartusia Kartuzy) +0:28

Próba generalna przed Tour de France

Bodnar planuje wziąć udział w rozpoczynającym się 1 lipca wyścigu Tour de France. W najbliższą niedzielę, 26 czerwca wystartuje ze startu wspólnego w ramach Szosowych Mistrzostw Polski. Do pokonania będzie miał 225 kilometrów, które kolarz traktuje jako najlepszy trening przed francuskim klasykiem. Warto przypomnieć, że Bodnar wygrał „czasówkę” podczas Tour de France 2017.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Atalanta – Bayer Leverkusen typy, kursy, bonus 22.05

Już w środę 22 maja poznamy pierwszego triumfatora europejskich rozgrywek w tym sezonie. To wtedy na Aviva Stadium w Dublinie odbędzie się finał Ligi...