Brązowy medal Pauliny Petri na zakończenie ME u-23 w kolarstwie torowym

Strona głównaKolarstwoBrązowy medal Pauliny Petri na zakończenie ME u-23 w kolarstwie torowym

We wtorek 19 lipca w portugalskiej Anadii rozegrano ostatni dzień Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym juniorów i zawodników do 23. roku życia. Rzutem na taśmę w jednej z ostatnich konkurencji brązowy medal wywalczyła Paulina Petri w kategorii u-23. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji keirin. Dwa miejsca za nią finiszowała Nikola Sibiak. To ostatni polski medal na tych zawodach. 

Dobra jazda i brąz Pauliny Petri

Od początku keirin Paulina Petri jechała bardzo mądrze i szybko. Ze względu na określoną liczbę zawodniczek rozegrano rundę kwalifikacyjną, która jednocześnie była półfinałem. W niej Paulina Petri zajęła trzecie miejsce i awansowała do wielkiego finału. Nikola Sibiak w swoim półfinale uplasowała się na drugiej pozycji i także wywalczyła awans. W finale lepiej zaprezentowała się Paulina Petri, która skończyła zmagania na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal. Młoda Polka musiała uznać wyższość mistrzyni Europy Alessy Catriony Propster z Niemiec oraz Taky Kouame z Francji. Na piątym miejscu zmagania zakończyła Nikola Sibiak, co także jest dobrym wynikiem. 

Gorsza jazda Polaków

Zdecydowanie gorzej w konkurencji keirin poszło reprezentantom Polski. Żaden z nich nie wywalczył awansu do wielkiego finału. Konrad Burawski odpadł już na etapie kwalifikacji. Te przebrnął Mateusz Sztrauch, jednak pojechał tylko w finale B. Po zakończeniu zmagań zajął ostatecznie 8. miejsce. Mistrzem Europy u-23 w tej konkurencji został Włoch Matteo Bianchi. Na mecie wyprzedził swojego rodaka Daniele Napolitano oraz Niemca Antona Hohne. 

Polskie drużyny do lat 23. oglądaliśmy również w madisonie kobiet i mężczyzn. Wśród Pań biało-czerwone zajęły dopiero 8. miejsce. Mistrzyniami Europy zostały Włoszki, a na podium stanęły jeszcze Brytyjki i Belgijki. Jedno oczko niżej zmagania zakończyli mężczyźni. Wśród Panów podium prezentowało się następująco: Holandia, Wielka Brytania i Niemcy. Ostatniego dnia zmagań swojego dorobku medalowego nie powiększyli polscy juniorzy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...