STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal Pauliny Petri na zakończenie ME u-23 w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBrązowy medal Pauliny Petri na zakończenie ME u-23 w kolarstwie torowym

We wtorek 19 lipca w portugalskiej Anadii rozegrano ostatni dzień Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym juniorów i zawodników do 23. roku życia. Rzutem na taśmę w jednej z ostatnich konkurencji brązowy medal wywalczyła Paulina Petri w kategorii u-23. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji keirin. Dwa miejsca za nią finiszowała Nikola Sibiak. To ostatni polski medal na tych zawodach. 

Dobra jazda i brąz Pauliny Petri

Od początku keirin Paulina Petri jechała bardzo mądrze i szybko. Ze względu na określoną liczbę zawodniczek rozegrano rundę kwalifikacyjną, która jednocześnie była półfinałem. W niej Paulina Petri zajęła trzecie miejsce i awansowała do wielkiego finału. Nikola Sibiak w swoim półfinale uplasowała się na drugiej pozycji i także wywalczyła awans. W finale lepiej zaprezentowała się Paulina Petri, która skończyła zmagania na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal. Młoda Polka musiała uznać wyższość mistrzyni Europy Alessy Catriony Propster z Niemiec oraz Taky Kouame z Francji. Na piątym miejscu zmagania zakończyła Nikola Sibiak, co także jest dobrym wynikiem. 

Gorsza jazda Polaków

Zdecydowanie gorzej w konkurencji keirin poszło reprezentantom Polski. Żaden z nich nie wywalczył awansu do wielkiego finału. Konrad Burawski odpadł już na etapie kwalifikacji. Te przebrnął Mateusz Sztrauch, jednak pojechał tylko w finale B. Po zakończeniu zmagań zajął ostatecznie 8. miejsce. Mistrzem Europy u-23 w tej konkurencji został Włoch Matteo Bianchi. Na mecie wyprzedził swojego rodaka Daniele Napolitano oraz Niemca Antona Hohne. 

Polskie drużyny do lat 23. oglądaliśmy również w madisonie kobiet i mężczyzn. Wśród Pań biało-czerwone zajęły dopiero 8. miejsce. Mistrzyniami Europy zostały Włoszki, a na podium stanęły jeszcze Brytyjki i Belgijki. Jedno oczko niżej zmagania zakończyli mężczyźni. Wśród Panów podium prezentowało się następująco: Holandia, Wielka Brytania i Niemcy. Ostatniego dnia zmagań swojego dorobku medalowego nie powiększyli polscy juniorzy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...