STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBrązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Ostatniego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie brązowy medal wywalczyli Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski. Polacy stanęli na najniższym stopniu podium w wyścigu ze startu wspólnego MB. Zmagania rozegrano w miejscowości Baie-Comeau w Kanadzie. Polacy w czasie mistrzostw sięgnęli łącznie po dwa medale. Pierwszy wywalczył Rafał Wilk w jednej z konkurencji w handbike’u. 

Dobry start i brązowy medal Polaków

Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski rozpoczynali wyścig ze startu wspólnego podrażnieni. Niestety w jeździe indywidualnej na czas nie poszło im najlepiej i uplasowali się dopiero na 9. miejscu. Tym razem liczyli na zdecydowanie lepszą lokatę. Ostatecznie udało im się zająć miejsce na najniższym stopniu i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Świata w parakolarstwie w Baie-Comeau. Biało-czerwoni rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego z kategorii MB. 

Od samego startu Polacy wyglądali bardzo dobrze i utrzymywali tempo czołówki. Z czasem od peletonu odjechało kilka par, jednak Polacy cały czas plasowali się w okolicach pozycji medalowych. Ostatecznie najlepsi na dystansie 105. kilometrów okazali się Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos. Wyprzedzili Polaków o ponad trzy minuty. Drugie miejsce i srebrne medale ze startą około minuty do Holendrów zajęli Francuzi w składzie: Alexander Lloveras i Maxime Gressier. Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski wywalczyli brąz i o 50 sekund wyprzedzili Holendrów Vincenta ter Schure’a i Timo Fransena. To spory sukces reprezentantów Polski. 

Dwa medale Polaków

Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas w handbike’u pierwszy medal dla Polski zdobył Rafał Wilk. Zawodnik również uplasował się na najniższym stopniu podium. W związku z tym Polacy kończą zmagania w Baie-Comeau z dwoma brązowymi krążkami. Blisko medali były m.in.: Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz w jeździe na czas WB (4. miejsce) oraz Renata Kałuża w handbike’u kobiet (4. miejsce).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...