Brązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Strona głównaKolarstwoBrązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Ostatniego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie brązowy medal wywalczyli Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski. Polacy stanęli na najniższym stopniu podium w wyścigu ze startu wspólnego MB. Zmagania rozegrano w miejscowości Baie-Comeau w Kanadzie. Polacy w czasie mistrzostw sięgnęli łącznie po dwa medale. Pierwszy wywalczył Rafał Wilk w jednej z konkurencji w handbike’u. 

Dobry start i brązowy medal Polaków

Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski rozpoczynali wyścig ze startu wspólnego podrażnieni. Niestety w jeździe indywidualnej na czas nie poszło im najlepiej i uplasowali się dopiero na 9. miejscu. Tym razem liczyli na zdecydowanie lepszą lokatę. Ostatecznie udało im się zająć miejsce na najniższym stopniu i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Świata w parakolarstwie w Baie-Comeau. Biało-czerwoni rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego z kategorii MB. 

Od samego startu Polacy wyglądali bardzo dobrze i utrzymywali tempo czołówki. Z czasem od peletonu odjechało kilka par, jednak Polacy cały czas plasowali się w okolicach pozycji medalowych. Ostatecznie najlepsi na dystansie 105. kilometrów okazali się Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos. Wyprzedzili Polaków o ponad trzy minuty. Drugie miejsce i srebrne medale ze startą około minuty do Holendrów zajęli Francuzi w składzie: Alexander Lloveras i Maxime Gressier. Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski wywalczyli brąz i o 50 sekund wyprzedzili Holendrów Vincenta ter Schure’a i Timo Fransena. To spory sukces reprezentantów Polski. 

Dwa medale Polaków

Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas w handbike’u pierwszy medal dla Polski zdobył Rafał Wilk. Zawodnik również uplasował się na najniższym stopniu podium. W związku z tym Polacy kończą zmagania w Baie-Comeau z dwoma brązowymi krążkami. Blisko medali były m.in.: Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz w jeździe na czas WB (4. miejsce) oraz Renata Kałuża w handbike’u kobiet (4. miejsce).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...