Brązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Strona głównaKolarstwoBrązowy medal Piotra Kołodziejczuka i Michała Podlaskiego na zakończenie MŚ w parakolarstwie

Ostatniego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie brązowy medal wywalczyli Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski. Polacy stanęli na najniższym stopniu podium w wyścigu ze startu wspólnego MB. Zmagania rozegrano w miejscowości Baie-Comeau w Kanadzie. Polacy w czasie mistrzostw sięgnęli łącznie po dwa medale. Pierwszy wywalczył Rafał Wilk w jednej z konkurencji w handbike’u. 

Dobry start i brązowy medal Polaków

Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski rozpoczynali wyścig ze startu wspólnego podrażnieni. Niestety w jeździe indywidualnej na czas nie poszło im najlepiej i uplasowali się dopiero na 9. miejscu. Tym razem liczyli na zdecydowanie lepszą lokatę. Ostatecznie udało im się zająć miejsce na najniższym stopniu i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Świata w parakolarstwie w Baie-Comeau. Biało-czerwoni rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego z kategorii MB. 

Od samego startu Polacy wyglądali bardzo dobrze i utrzymywali tempo czołówki. Z czasem od peletonu odjechało kilka par, jednak Polacy cały czas plasowali się w okolicach pozycji medalowych. Ostatecznie najlepsi na dystansie 105. kilometrów okazali się Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos. Wyprzedzili Polaków o ponad trzy minuty. Drugie miejsce i srebrne medale ze startą około minuty do Holendrów zajęli Francuzi w składzie: Alexander Lloveras i Maxime Gressier. Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski wywalczyli brąz i o 50 sekund wyprzedzili Holendrów Vincenta ter Schure’a i Timo Fransena. To spory sukces reprezentantów Polski. 

Dwa medale Polaków

Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas w handbike’u pierwszy medal dla Polski zdobył Rafał Wilk. Zawodnik również uplasował się na najniższym stopniu podium. W związku z tym Polacy kończą zmagania w Baie-Comeau z dwoma brązowymi krążkami. Blisko medali były m.in.: Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz w jeździe na czas WB (4. miejsce) oraz Renata Kałuża w handbike’u kobiet (4. miejsce).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...