STS KOD PROMOCYJNY

Cesare Benedetti przedłużył umowę z BORA-hansgrohe

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoCesare Benedetti przedłużył umowę z BORA-hansgrohe

Reprezentant Polski Cesare Benedetti na dłużej związał się z niemiecką ekipą BORA-hansgrohe, która na co dzień startuje w wyścigach UCI. Kolarz oficjalnie dla Polski zaczął jeździć od zeszłego roku, jednak z naszym krajem związana jest od lat. W niemieckiej drużynie BORA-hansgrohe występuje już od 2010 roku i potrwa to dłużej. Najnowsza umowa Benedettiego będzie obowiązywała minimum do końca 2023 roku. 

Doświadczenie i solidność

Cesare Benedetti to doświadczony, już 35-letni kolarz, który od początku swojej seniorskiej zawodowej kariery związany jest z BORA-hansgrohe. Zaczął jeździć w 2010 roku i wciąż gwarantuje solidność, dzięki czemu jest bardzo ceniony w peletonie. Choć jego drużyna zmieniała sponsorów i czterokrotnie nazwę, to jednak miejsce dla Cesare Benedettiego cały czas się w niej znajdowało. Wcześniej kolarz startował w grupie amatorskiej UC Bergamasca 1902-De Nardi-Colpack. 

Największe sukcesy

Choć zawodnik od lat występuje w peletonie, to jednak na jego koncie nie ma spektakularnych sukcesów. Do tej pory gwarantował przede wszystkim solidność, a poszczególne sezony kończył dość daleko w klasyfikacji generalnej UCI World Touru lub innych rankingów. Największym sukcesem Cesare Benedettiego jest, póki co etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia w 2019 roku. Miało to miejsce podczas finiszu w Pinerolo. Ponadto w barwach swojej drużyny wygrywał etapy jazdy drużynowej na czas na Giro del Trentino 2015 roku oraz na Settimana Internazionale di Coppi e Bartali w 2012 roku. 

Do jego większych osiągnięć warto zaliczyć również wygranie klasyfikacji górskiej w Tirreno-Adriático w 2016 roku, a także zajęcie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Okolo Slovenska w 2018 roku. W trakcie amatorskich startów plasował się jeszcze na podium włoskich wyścigów: Trofeo Città di Brescia i Trofeo Banca Popolare di Vicenza. 

Od lat Cesare Benedetti pełni rolę pomocnika dla liderów swojej drużyny, a także zawodnika, który swoim doświadczeniem i wiedzą wspiera młodszych zawodników. Pod tym względem jest nieocenioną postacią w peletonie i w drużynie BORA-hansgrohe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...