STS KOD PROMOCYJNY

Dalekie miejsca Polaków na otwarcie Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceDalekie miejsca Polaków na otwarcie Tour de France

Polscy kolarze nie najlepiej rozpoczęli tegoroczną edycję Tour de France. Na ulicach Kopenhagi najlepiej poszło Kamilowi Gradkowi z Bahrain – Victorious, który zajął 108. pozycję. Niepokoi dopiero 161. miejsce Macieja Bodnara z TotalEnergies, czyli naszego specjalisty od jazdy indywidualnej na czas. Nieoczekiwanym zwycięzcą pierwszego etapu 109. edycji Tour de France został Belg Yves Lampaert z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Jutro kolejne zmagania we francuskim tourze. 

Polacy poza pierwszą setką

Zawodnicy z Polski biorą udział w Tour de France w roli pomocników liderów swoich drużyn. W związku z tym nie możemy oczekiwać tego, że na każdym etapie będą należeli do najaktywniejszych w peletonie. Mieliśmy jednak nieco większe oczekiwania związane z pierwszym etapem i jazdą indywidualną na czas w Kopenhadze, gdy każdy z zawodników jechał na własny sukces. Najlepiej poszło debiutantowi Kamilowi Gradkowi z Bahrain – Victorious, który zajął 108. miejsce. Do zwycięzcy stracił 1:14. 

Na 153. pozycji zmagania zakończył Rafał Majka z UAE Team Emirates ze stratą 1:43. Niewiele niżej uplasował się kolejny z debiutantów Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Zawodnik ten zajął 157. miejsce. Najsłabiej poszło teoretycznie najlepszemu polskiemu specjaliście w jeździe indywidualnej na czas, czyli Maciejowi Bodnarowi z TotalEnergies. Zawodnik ten dojechał na 161. miejscu ze stratą 1:53. Zmagania ukończyło 176. zawodników. 

Yves Lampaert sensacyjnym zwycięzcą

Sensacyjnym zwycięzcą pierwszego etapu na ulicach Kopenhagi był Belg Yves Lampaert z ekipy Quick-Step Alpha Vinyl Team. Został on pierwszym liderem 109. edycji Tour de France. Drugie miejsce zajął jego rodak Wout Van Aert z Jumbo-Visma ze stratą 5 sekund. Na najniższym stopniu podium znalazł się Słoweniec Tadej Pogacar z UAE Team Emirates, który stracił do zwycięzcy 7 sekund. W sobotę 2 lipca zostanie rozegrany drugi etap, który liczy ponad 200 kilometrów. Kolarze będą rywalizować na trasie między duńskimi miastami Roskilde i Nyborg. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...