Damian Papierski trzeci w Gemenc Grand Prix

Strona głównaKolarstwoDamian Papierski trzeci w Gemenc Grand Prix

Damian Papierski zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu kolarskiej Gemenc Grand Prix 2022 na Węgrzech. Polak z Voster ATS Team zwycięstwo stracił na ostatnim etapie, gdzie zajął 16. miejsce. Po pierwszym etapie prowadził, ponieważ okazał się najlepszy na trasie z Paksu do Szekszardu. Niestety nie utrzymał dobrej pozycji na drugim etapie. Zwycięzcą wyścigu został Nowozelandczyk Luke Mudgway, a w peletonie oglądaliśmy jeszcze innych Polaków.

Dobry występ Papierskiego na Węgrzech

Bez dwóch zdań Damian Papierski udział w 45. edycji węgierskiego Gemenc Grand Prix może uznać za udany. Rozpoczął znakomicie, ponieważ po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap prowadzący z Paksu do Szekszardu. Tym samym został liderem. Cała rywalizacja liczyła tylko dwa etapy, więc Polak stanął przed realną szansą na końcowe zwycięstwo. Niestety do tego mu zabrakło i ostatecznie spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej

Na drugim etapie również finiszował z grupy, jednak został zamknięty przez bardziej doświadczonych kolarzy. Ostatecznie minął linię mety dopiero na 16. pozycji i spadł w generalce na trzecie miejsce. Etapowe zwycięstwo wywalczył Czech Tomas Barta z ATT Investments, a cały wyścig wygrał Nowozelandczyk Luke Mudgway z Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling. Przed Polakiem w klasyfikacji generalnej znalazł się jeszcze Barta.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z dobrej strony pokazali się również pozostali biało-czerwoni. Na drugim etapie wysokie 13. miejsce zajął Piotr Mierzyński z TC Chrobry SCOTT Głogów. Miejsca wszystkich reprezentantów Polski w klasyfikacji generalnej to: 3. Damian Papierski (Voster ATS Team), 15. Piotr Mierzyński, 34. Antoni Olszar, 45. Jakub Małachowski (wszyscy z TC Chrobry SCOTT Głogów), 46. Paweł Cieślik, 67. Artur Sowiński (Voster ATS Team), 68. Damian Bieniek (TC Chrobry SCOTT Głogów), 69. Szymon Rekita, 77. Maciej Paterski (obaj Voster ATS Team) i 88. Szymon Łapsa (TC Chrobry SCOTT Głogów).