STS KOD PROMOCYJNY

Daria Pikulik druga w wyścigu jednodniowym Leiedal Koerse 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik druga w wyścigu jednodniowym Leiedal Koerse 2023

Daria Pikulik z zespołu Human Powered Health finiszowała na drugim miejscu w jednodniowym wyścigu belgijskim Leiedal Koerse 2023. Na końcowych metrach Polka musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej 18-letniej Julii Kopecky z Czech. Podium uzupełniła Holenderka Lieke Nooijen. O zwycięstwie decydował skuteczny finisz z dziewięcioosobowej grupy. Polka odnalazła się w niej bardzo dobrze, jednak do wygranej troszkę zabrakło. 

Ciekawa trasa w Belgii

W tym roku dopiero po raz drugi odbył się jednodniowy wyścig Leiedal Koerse. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawą trasę. Nie zabrakło na niej znanych podjazdów takich jak m.in.: Paterberg, Stary Kwaremont, Tiegemberg. Do tego belgijskie bruki i urokliwe miasteczka. Kluczowy dla losów wyścigu był podjazd pod Stary Kwaremont. To na nim uformowała się dziewięcioosobowa grupa, która następnie walczyła o końcowe zwycięstwo. 

Polka o włos od wygranej 

Początek rywalizacji był bardzo spokojny. Peleton jechał równo i brakowało w nim większych zrywów. Największe roszady nastąpiły na podjeździe pod Stary Kwaremont. Tam wykrystalizowała się czołowa dziewiątka. Znalazły się w niej: Daria Pikulik, Jesse Vandenbulcke, Nina Buijsman, Lily Williams (Human Powered Health), Kirstie van Haaften, Lieke Nooijen (Parkhotel Valkenburg), Olha Kulynych (Duolar-Chevalmeire Cycling Team), Monica Greenwood (DAS – Handsling) i Julia Kopecký (AG Insurance-NXTG U23). To one do końca rozdawały karty w Leiedal Koerse 2023 i rozstrzygnęły między sobą zwycięstwo. 

Na kilka kilometrów przed metą na samotny odjazd zdecydowała się 18-letnia Julia Kopecký. Za nią ruszyła grupa pościgowa napędzana przez zawodniczki Human Powered Health z Darią Pikulik na czele. Niestety nie udało się zneutralizować straty i ostatecznie Polka minęła linię mety tuż za młodą Czeszką. W konsekwencji zajęła drugie miejsce w Leiedal Koerse 2023, co też jest sporym sukcesem. Trzecie miejsce na podium wywalczyła 21-letnia Holenderka Lieke Nooijen. Daria Pikulik była jedyną Polką w stawce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...