Daria Pikulik pierwszą liderką Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023

Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik pierwszą liderką Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023

Daria Pikulik z Human Powered Health wygrała pierwszy etap francuskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023. Polka została również pierwszą liderką klasyfikacji generalnej. Młoda reprezentantka Polski doskonale spisała się na finiszu z peletonu, gdzie wyprzedziła Michaele Drummond z Nowej Zelandii i Włoszkę Silvię Zanardi. W peletonie oglądamy również Karolinę Karasiewicz (BePink – GOLD), która zajęła 97. miejsce. Drugi etap już w środę 6 września. 

Świetny finisz i cenne zwycięstwo Darii Pikulik

Tegoroczny wyścig Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche we Francji zapowiada się bardzo ciekawie. Peleton będzie rywalizował na siedmiu wymagających etapach, a pierwszy z nich miał miejsce we wtorek. Grupa walczyła na trasie z Bourg-Saint-Andéol do Ruoms. Profil etapu sugerował, że zakończy się on finiszem z peletonu i tak też się stało. Oczywiście nie zabrakło odjazdu, który dość długo jechał z dużą przewagą nad resztą stawki. Ostatecznie peleton na kilka kilometrów przed metą dogonił uciekające zawodniczki. 

O zwycięstwie etapowym decydował sprinterski finisz. W takich warunkach doskonale spisała się Daria Pikulik, która wypracowała sobie dogodną pozycję do ataku. Mocno nacisnęła na pedały i osiągnęła cenne zwycięstwo w Ruomes. Na kresce wyprzedziła Nowozelandkę Michaelę Drummond z Farto-BTC Women’s Cycling Team oraz Włoszkę Silvię Zanardi z BePink – GOLD. Dzięki temu Daria Pikulik została pierwszą liderką wyścigu. Na 97. miejscu premierowy etap ukończyła druga z Polek Karolina Karasiewicz (BePink – GOLD).

Kolejny etap już 6 września

Drugi etap Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023 zaplanowano na środę 6 września. Peleton będzie ścigał się w okolicach miejscowości Nimes. Zawodniczki mają do pokonania niewiele ponad 91 kilometrów. Tym razem trasa będzie nieco bardziej wymagająca, jednak ponownie liczymy na dobry start Darii Pikulik, która na pierwszym etapie udowodniła, że jest w znakomitej dyspozycji. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Znamy drabinkę turnieju WTA 1000 w Pekinie. Świątek na początek z Hiszpanką

Rozlosowano drabinkę turnieju WTA 1000 w Pekinie. Iga Świątek w pierwszym meczu zmierzy się z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Magdę...

Belgowie postawili się Polakom. Wygrana 3:2 po zaciętym boju

Nieoczekiwanie polscy siatkarze z problemami rozpoczęli swój udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W dalekich Chinach po zaciętym boju pokonali 3:2 Belgów, broniąc...