STS KOD PROMOCYJNY

Daria Pikulik pierwszą liderką Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik pierwszą liderką Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023

Daria Pikulik z Human Powered Health wygrała pierwszy etap francuskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023. Polka została również pierwszą liderką klasyfikacji generalnej. Młoda reprezentantka Polski doskonale spisała się na finiszu z peletonu, gdzie wyprzedziła Michaele Drummond z Nowej Zelandii i Włoszkę Silvię Zanardi. W peletonie oglądamy również Karolinę Karasiewicz (BePink – GOLD), która zajęła 97. miejsce. Drugi etap już w środę 6 września. 

Świetny finisz i cenne zwycięstwo Darii Pikulik

Tegoroczny wyścig Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche we Francji zapowiada się bardzo ciekawie. Peleton będzie rywalizował na siedmiu wymagających etapach, a pierwszy z nich miał miejsce we wtorek. Grupa walczyła na trasie z Bourg-Saint-Andéol do Ruoms. Profil etapu sugerował, że zakończy się on finiszem z peletonu i tak też się stało. Oczywiście nie zabrakło odjazdu, który dość długo jechał z dużą przewagą nad resztą stawki. Ostatecznie peleton na kilka kilometrów przed metą dogonił uciekające zawodniczki. 

O zwycięstwie etapowym decydował sprinterski finisz. W takich warunkach doskonale spisała się Daria Pikulik, która wypracowała sobie dogodną pozycję do ataku. Mocno nacisnęła na pedały i osiągnęła cenne zwycięstwo w Ruomes. Na kresce wyprzedziła Nowozelandkę Michaelę Drummond z Farto-BTC Women’s Cycling Team oraz Włoszkę Silvię Zanardi z BePink – GOLD. Dzięki temu Daria Pikulik została pierwszą liderką wyścigu. Na 97. miejscu premierowy etap ukończyła druga z Polek Karolina Karasiewicz (BePink – GOLD).

Kolejny etap już 6 września

Drugi etap Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023 zaplanowano na środę 6 września. Peleton będzie ścigał się w okolicach miejscowości Nimes. Zawodniczki mają do pokonania niewiele ponad 91 kilometrów. Tym razem trasa będzie nieco bardziej wymagająca, jednak ponownie liczymy na dobry start Darii Pikulik, która na pierwszym etapie udowodniła, że jest w znakomitej dyspozycji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...