STS KOD PROMOCYJNY

Daria Pikulik wygrała belgijski klasyk Konvert Koerse 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik wygrała belgijski klasyk Konvert Koerse 2023

Polka Daria Pikulik z zespołu Human Powered Health po świetnym finiszu wygrała belgijski klasyk kolarski Konvert Koerse. Polka na ostatnich metrach wygrała z Belgijką Julie De Wilde z Fenix-Deceuninck oraz Francuzką Valentine Fortin z Cofidis Women Team. Dzięki temu odniosła trzecie zwycięstwo w tym roku i wygrała prestiżowy wyścig jednodniowy Konvert Koerse. Pozostałe Polki w peletonie, czyli Karolina Perekitko i Izabela Janusz, nie ukończyły rywalizacji. 

Trasa Konvert Koerse 2023

Jednodniowy belgijski klasyk Konvert Koerse 2023 rozgrywany był w okolicach miasta Kortrijk. Peleton miał do pokonania niewiele ponad 126 kilometrów. Trasa była relatywnie płaska, dlatego spodziewaliśmy się finiszu z większej grupy. Tak też było. Na trasie nie brakowało jednak prób ucieczek. Największą przewagę nad peletonem uzyskała Belgijka Sanne Cant z Fenix-Deceuninck, jednak na 27 kilometrów przed metą została doścignięta. Losy zwycięstwa w wyścigu rozgrywały się na sprinterskim finiszu. 

Świetna jazda i zwycięstwo Darii Pikulik 

Znakomitą jazdą i doskonałym czuciem rywalek popisała się Daria Pikulik z Human Powered Health. Na finiszu z peletonu zachowała najwięcej sprytu i sięgnęła po cenne zwycięstwo. Na kresce wyprzedziła m.in. Belgijkę Julie De Wilde z Fenix-Deceuninck i Francuzkę Valentine Fortin z Cofidis Women Team. Tym samym Daria Pikulik potwierdziła to, że w tym sezonie znajduje się w świetnej formie i osiągnęła trzecie zwycięstwo. W belgijskim Kortrijk wywalczyła 125 punktów do rankingu UCI. 

W zawodach oglądaliśmy jeszcze dwie Polki. Na starcie w peletonie oglądaliśmy jeszcze Karolinę Perekitko z Team Groupe Abadie oraz Izabelę Janusz z Team Grand Est – Komugi – La Fabrique. Niestety obie nie ukończyły rywalizacji. Wyścig Konvert Koerse 2023 zaliczany był do cyklu Women Elite. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...