STS KOD PROMOCYJNY

Daria Pikulik wygrała Districtenpijl – Ekeren-Deurne 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik wygrała Districtenpijl – Ekeren-Deurne 2022

Bardzo duży sukces odniosła Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Reprezentantka Polski wygrała belgijski klasyk jednodniowy Districtenpijl – Ekeren-Deurne 2022 zaliczany do wyścigów Women Elite. Polka pojechała znakomicie i ostatecznie na finiszu okazała się lepsza od reprezentantek kraju gospodarzy. Wysokie miejsca w belgijskim klasyku zajęły również Kaja Rysz (10.) i Katarzyna Wilkos (18.). 

Zadecydowała czteroosobowa ucieczka

Trasa tegorocznego wyścigu Districtenpijl – Ekeren-Deurne liczyła niewiele ponad 138 kilometrów. Zawodniczki jechały w pobliżu Antwerpii, pokonując kolejno pięć rund w Duerne oraz trzy rundy w Ekeren. Na trasie nie zabrakło także kilku odcinków bruku, który jest charakterystyczny dla wyścigów rozgrywanych w tej części Europy. Przez większą część wyścigu peleton starał się kontrolować sytuację. Płaska trasa utrudniała skuteczną ucieczkę. W końcu udało się taką zawiązać, a wśród uciekających zawodniczek znalazła się Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Razem z nią odjechały trzy Belgijki Marthe Truyen z Plantur-Pura, Fien Van Eynde z IBCT oraz Nathalie Bex z Bingoal Casino – Chevalmeire – Van Eyck Sport. 

Ostatecznie tej czwórce udało się dojechać do mety przed peletonem. Najskuteczniejsza na finiszu okazała się Daria Pikulik, która zaskoczyła swoje konkurentki atakiem już na 300 metrów przed metą. Nie dała się doścignąć i wygrała prestiżowy i mocno obsadzony wyścig w Belgii. To kolejny duży sukces ekipy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Marthe Truyen, a trzecie Nathalie Bex. 

Dobre miejsca pozostałych Polek 

Na starcie oglądaliśmy jeszcze pięć reprezentantek Polski w barwach zespołu z Wrocławia. Wszystkie spisały się bardzo dobrze i dojechały na metę w peletonie, który stracił 28 sekund do Darii Pikulik. Najlepiej zafiniszowała Kaja Rysz, która zajęła 10. miejsce. Pozostałe Polki uplasowały się kolejno na miejscach: 18. Katarzyna Wilkos, 24. Nikol Plosaj, 25. Monika Brzezina i 34. Wiktoria Pikulik.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...