Dobre występy Polek na Bretagne Ladies Tour 2023

Strona głównaKolarstwoDobre występy Polek na Bretagne Ladies Tour 2023

Reprezentantki Polski w kolarstwie zanotowały serię dobrych występów podczas francuskiego wyścigu Bretagne Ladies Tour 2023. Po etapowe zwycięstwa sięgnęły Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling oraz Daria Pikulik z Human Powered Health. Ta pierwsza zajęła też drugie miejsce i jeszcze na trzecim etapie prowadziła w klasyfikacji generalnej. W perspektywie całego wyścigu najrówniej pojechała Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław, która została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Dwa polskie zwycięstwa etapowe

Wyścig etapowy we Francji rozpoczął się dobrze dla Marty Lach. Kolarka CERATIZIT-WNT Pro Cycling wygrała pierwszy etap. Tuż za podium ukończyła go Dominika Włodarczyk MAT Atom Deweloper Wrocław. Na drugim odcinku Marta Lach poszła za ciosem i zajęła drugie miejsce, dzięki czemu utrzymała pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety prowadzenie straciła na trzecim etapie. Tam zajęła 33. miejsce i zanotowała większe straty, tracąc szansę na walkę końcowe zwycięstwo.

Na czwartym etapie świetnie pojechała Daria Pikulik. Zawodniczka Human Powered Health doskonale odnalazła się na finiszu z peletonu. Mocno nacisnęła na pedały i triumfowała na mecie w Kervignac. O włos wyprzedziła Włoszki Ariannę Fidanzę z CERATIZIT-WNT Pro Cycling i Martinę Alzini z Cofidis Women Team.

Dominika Włodarczyk najlepsza z Polek

W całym wyścigu najrówniej z Polek pojechała Dominika Włodarczyk. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczyła 50 punktów UCI. Marta Lach ostatecznie zakończyła zmagania na ósmym miejscu. Wyścig wygrała Australijka Grace Brown z FDJ – SUEZ. Kolejne miejsca na podium zajęły Francuzka Coralie Demay z St Michel – Mavic – Auber93 WE oraz Włoszka Alessia Vigilia z Top Girls Fassa Bortolo. Marta Lach wygrała klasyfikację górską wyścigu oraz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktującej kolarki

Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsce: 36. Katarzyna Wilkos, 37. Wiktoria Pikulik, 40. Olga Wankiewicz, 57. Tamara Szalińska (wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław) i 78. Maja Wróblewska (WCC Team).