STS KOD PROMOCYJNY

Dobry początek kwietnia w wykonaniu reprezentantów Polski w kolarstwie górskim 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDobry początek kwietnia w wykonaniu reprezentantów Polski w kolarstwie górskim 

Pierwszy weekend kwietnia upłynął pod znakiem licznych startów reprezentantów Polski w kolarstwie górskim. Jednocześnie to ostatni weekend przed rozpoczęciem sezonu Pucharu Świata. Nasi zawodnicy startowali m.in. w: Pucharze Czech UCI C1 Brno oraz Copa Catalana Internacional BTT UCI C1 Barcelona. Zawody w Czechach wygrał Krzysztof Łukasik z JBG-2 Cryospace. Na uwagę zasługują także wysokie miejsca zajmowane przez Basię Borowiecką (Giant Liv Gorzów) oraz Gabrielę Wojtyła (Superior Zator). 

Krzysztof Łukasik wygrał Puchar Czech UCI C1 Brno

Dobrą formę na początku sezonu pokazał Krzysztof Łukasik, który wygrał wyścig mężczyzn podczas Pucharu Czech UCI C1 w Brnie. Na mecie wyprzedził on dwóch reprezentantów Czech Jana Zatloukala i Filip Konečnego. Reprezentant Polski na co dzień trenuje w JBG-2 Cryospace. W tym samym starcie miejsce w czołowej dziesiątce zajął jeszcze Filip Helta, który na co dzień reprezentuje barwy Kross Orlen Cycling Team. 

Dobry start Polek 

W rywalizacji kobiet również oglądaliśmy reprezentantki Polski. Na 7. miejscu finiszowała Gabriela Wojtyła z Superior Zator. Czołową dziesiątkę zamknęła Aleksandra Podgórska z Kross Orlen Cycling Team. Zawody wygrała Niemka Lia Schrievers (29er-Racing-Team), która na mecie wyprzedziła Czeszki Terezę Tvarůžkovą (Expres CZ – Tufo Team Kolin) oraz Adélę Holubovą (kola-bbm.cz).

Poza kategorią seniorską, w Czechach rywalizowali także juniorzy. Wyścig juniorek wygrała Natalia Grzegorzewska z zespołu Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław, która zdeklasowała pozostałe rywalki i wjechała na linię mety z 1,5 minuty przewagi. Dobre miejsca zajęli także: Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy), Katarzyna Praszczałek (RK Exclusive Doors MTB Team), Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team), Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team) oraz Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski). 

Basia Borowiecka siódma w Barcelonie

Z solidnej strony zaprezentowała się w Barcelonie Basia Borowiecka (Giant Liv Gorzów). Polka ukończyła zmagania w Copa Catalana Internacional BTT UCI C1 Barcelona na 7. miejscu. Zawody wygrała Lucia Gomez Andreu z MMR Factory Racing Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...