Dominika Włodarczyk druga w klasyfikacji generalnej Gracia Orlová 2023

Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk druga w klasyfikacji generalnej Gracia Orlová 2023

Reprezentantka Polski Dominika Włodarczyk wygrała ostatni etap wyścigu Gracia Orlová 2023 i zakończyła zmagania na drugim miejscu w generalce. Polka w Czechach czuła się znakomicie i od początku jechała bardzo równo. Wygrała dwa etapy, a na jednym finiszowała na drugim miejscu. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej wyprzedziła ją tylko Szwedka Jenny Rissveds. Swoją chwilę chwały miała też Malwina Mul, która triumfowała na czwartym etapie.

Pewna i dobra jazda Dominiki Włodarczyk

Polki w licznym gronie wzięły udział w czeskim wyścigu etapowym Gracia Orlová 2023. Najlepiej z nich spisywała się Dominika Włodarczyk, która wygrała na otwarcie i została pierwszą liderką. Na drugim etapie reprezentantka Polski finiszowała na drugiej pozycji. Później przyszły dwa gorsze odcinki, które sprawiły, że kolarka MAT Atom Deweloper Wrocław spadła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie udało się je utrzymać po zwycięstwie na ostatnim odcinku, który prowadził na pętlach w okolicach miejscowości Orlová i liczył niewiele ponad 100 kilometrów.

W takich warunkach Dominika Włodarczyk pojechała najlepiej. Dodatkowo sięgnęła po koszulkę najlepiej punktującej zawodniczki na wyścigu. W generalce musiała uznać wyższość reprezentantki Szwecji Jenny Rissveds, a kluczowy był trzeci etap. To na nim Polka zanotowała kilkudziesięciosekundowe straty do głównej rywalki. Podium uzupełniła kolejna ze Szwedek Emilia Fahlin. Za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Dominika Włodarczyk dopisze sobie 30 punktów UCI do rankingu. W ten sposób stopniowo buduje swoją pozycję w światowym peletonie.

Zwycięstwo etapowe Malwiny Mul

Po zwycięstwo etapowe na czwartym odcinku sięgnęła Malwina Mul, która również reprezentuje barwy MAT Atom Deweloper Wrocław. To spory sukces polskiej zawodniczki. Ponadto na przestrzeni całego wyścigu z dobrej strony pokazały się jeszcze m.in.: Dorota Przęzak, Natalia Krześlak, Monika Brzeźna czy Karolina Perekitko.