STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dominika Włodarczyk druga w Princess Anna Vasa Tour 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk druga w Princess Anna Vasa Tour 2023

Dominika Włodarczyk z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Princess Anna Vasa Tour 2023. To jedyny polski wyścig kolarski zaliczany do cyklu Women Elite. Polka świetnie spisywała się na każdym z trzech rozegranych etapów. W klasyfikacji generalnej lepsza od niej była tylko Valeria Kononenko z reprezentacji Ukrainy. Tuż za czołową dziesiątką znalazła się Monika Brzeźna.

Dobra jazda i drugie miejsce Dominiki Włodarczyk

Tegoroczna edycja wyścigu Princess Anna Vasa Tour składała się z trzech etapów. Ostatni z nich był jazdą indywidualną na czas rozegraną w Golubiu-Dobrzyniu. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław. O ile na pierwszym etapie była dopiero 16., to dwa kolejne kończyła na podium. Drugi odcinek zmagań Polka zakończyła na drugim miejscu, gdzie na finiszu musiała uznać wyższość tylko Szwajcarki Lindy Zanetti z UAE Development Team. Jednocześnie awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Do jazdy indywidualnej na czas Dominika Włodarczyk przystępowała ze stratą zaledwie sekundy do liderki wyścigu. Na rundzie liczącej 13,5 kilometra Polka zajęła trzecie miejsce. Niestety straciła aż 29 sekund do Ukrainki Valerii Kononenko. To sprawiła, że to Ukrainka cieszyła się z końcowego zwycięstwa w Princess Anna Vasa Tour 2023. Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce, a na trzeciej pozycji zmagania skończyła zawodniczka z Uzbekistanu Olga Zabelinskaya, która reprezentuje barwy Tashkent City Women Professional Cycling Team.

Sukces etapowy Katarzyny Wilkos 

Swój etapowy sukces odniosła również Katarzyna Wilkos. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław finiszowała na drugim miejscu na pierwszym etapie, który rozgrywany był w okolicach miejscowości Golub-Dobrzyń. Przed Polką znalazła się tylko Norweżka Camilla Ranes Bye z zespołu Torelli. Trzecie miejsce na etapie zajęła Estonka Elina Tasane z WCC Team. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Wyścig Princess Anna Vasa Tour 2023 posiadał kategorię Women Elite. Oglądaliśmy w nim liczne grono reprezentantek Polski. Tuż za pierwszą dziesiątką na 11. miejscu zmagania zakończyła Monika Brzeźna z MAT Atom Deweloper Wrocław. Dobre pozycje zajęły jeszcze: 14. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), 15. Wiktoria Pikulik i 21. Katarzyna Wilkos (obie MAT Atom Deweloper Wrocław). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...