Dominika Włodarczyk druga w Princess Anna Vasa Tour 2023

Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk druga w Princess Anna Vasa Tour 2023

Dominika Włodarczyk z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Princess Anna Vasa Tour 2023. To jedyny polski wyścig kolarski zaliczany do cyklu Women Elite. Polka świetnie spisywała się na każdym z trzech rozegranych etapów. W klasyfikacji generalnej lepsza od niej była tylko Valeria Kononenko z reprezentacji Ukrainy. Tuż za czołową dziesiątką znalazła się Monika Brzeźna.

Dobra jazda i drugie miejsce Dominiki Włodarczyk

Tegoroczna edycja wyścigu Princess Anna Vasa Tour składała się z trzech etapów. Ostatni z nich był jazdą indywidualną na czas rozegraną w Golubiu-Dobrzyniu. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław. O ile na pierwszym etapie była dopiero 16., to dwa kolejne kończyła na podium. Drugi odcinek zmagań Polka zakończyła na drugim miejscu, gdzie na finiszu musiała uznać wyższość tylko Szwajcarki Lindy Zanetti z UAE Development Team. Jednocześnie awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do jazdy indywidualnej na czas Dominika Włodarczyk przystępowała ze stratą zaledwie sekundy do liderki wyścigu. Na rundzie liczącej 13,5 kilometra Polka zajęła trzecie miejsce. Niestety straciła aż 29 sekund do Ukrainki Valerii Kononenko. To sprawiła, że to Ukrainka cieszyła się z końcowego zwycięstwa w Princess Anna Vasa Tour 2023. Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce, a na trzeciej pozycji zmagania skończyła zawodniczka z Uzbekistanu Olga Zabelinskaya, która reprezentuje barwy Tashkent City Women Professional Cycling Team.

Sukces etapowy Katarzyny Wilkos

Swój etapowy sukces odniosła również Katarzyna Wilkos. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław finiszowała na drugim miejscu na pierwszym etapie, który rozgrywany był w okolicach miejscowości Golub-Dobrzyń. Przed Polką znalazła się tylko Norweżka Camilla Ranes Bye z zespołu Torelli. Trzecie miejsce na etapie zajęła Estonka Elina Tasane z WCC Team.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Wyścig Princess Anna Vasa Tour 2023 posiadał kategorię Women Elite. Oglądaliśmy w nim liczne grono reprezentantek Polski. Tuż za pierwszą dziesiątką na 11. miejscu zmagania zakończyła Monika Brzeźna z MAT Atom Deweloper Wrocław. Dobre pozycje zajęły jeszcze: 14. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), 15. Wiktoria Pikulik i 21. Katarzyna Wilkos (obie MAT Atom Deweloper Wrocław).