Dominika Włodarczyk druga w Respect Ladies Race Slovakia

Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk druga w Respect Ladies Race Slovakia

Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce w wyścigu jednodniowym Respect Ladies Race Slovakia. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław na ostatnich metrach stoczyła pasjonujący bój ze Szwajcarką Lindą Zanetti z UAE Development Team. Niestety minimalnie przegrała i finiszowała druga. Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Ursa Pintar z BTC City Ljubljana Scott. Czołową dziesiątkę zamknęła klubowa koleżanka Włodarczyk Monika Brzeźna. 

Świetna postawa Dominiki Włodarczyk w Novej Bani 

W sobotę kobiecy peleton rywalizował w jednodniowym wyścigu na Słowacji Respect Ladies Race Slovakia. Panie do pokonania miały 90 kilometrów na pętlach w okolicach miejscowości Nova Bania. Trasa prowadziła po pagórkowatym terenie, który umożliwiał oderwanie się od grupy. Kluczowe momenty wyścigu rozegrały się na dwóch ostatnich pętlach. To tam znajdował się podjazd o długości 1,5 kilometra i średnim nachyleniu 10,6%.

Z Polek najlepiej w takich warunkach zaprezentowała się Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław. Zawodniczka ta do końca walczyła o zwycięstwo i znajdowała się na przedzie stawki. Na pierwszej z dwóch końcowych pętli uformowała się pięcioosobowa ucieczka. Oczywiście nie zabrakło w niej Dominiki Włodarczyk, która była bardzo aktywna na podjazdach. Ostatecznie na ostatnich metrach musiała uznać wyższość Szwajcarki Lindy Zanetti z UAE Development Team, która popisała się lepszym finiszem. Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Respect Ladies Race Slovakia to i tak spory sukces. Trzecie miejsce zajęła Słowenka Ursa Pintar z BTC City Ljubljana Scott.

Jak poszło pozostałym Polkom?

W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze kilka Polek z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław. Czołową dziesiątkę zamknęła Monika Brzeźna, jednak jej strata do najlepszych wyniosła ponad dwie minuty. Na 22. miejscu znalazła się Wiktoria Pikulik, a dwie pozycje niżej na metę w Novej Bani wjechała Agata Kowalska. Niestety wyścigu nie ukończyła Nikol Plosaj. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...