STS KOD PROMOCYJNY

Dominika Włodarczyk druga w Respect Ladies Race Slovakia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk druga w Respect Ladies Race Slovakia

Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce w wyścigu jednodniowym Respect Ladies Race Slovakia. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław na ostatnich metrach stoczyła pasjonujący bój ze Szwajcarką Lindą Zanetti z UAE Development Team. Niestety minimalnie przegrała i finiszowała druga. Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Ursa Pintar z BTC City Ljubljana Scott. Czołową dziesiątkę zamknęła klubowa koleżanka Włodarczyk Monika Brzeźna. 

Świetna postawa Dominiki Włodarczyk w Novej Bani 

W sobotę kobiecy peleton rywalizował w jednodniowym wyścigu na Słowacji Respect Ladies Race Slovakia. Panie do pokonania miały 90 kilometrów na pętlach w okolicach miejscowości Nova Bania. Trasa prowadziła po pagórkowatym terenie, który umożliwiał oderwanie się od grupy. Kluczowe momenty wyścigu rozegrały się na dwóch ostatnich pętlach. To tam znajdował się podjazd o długości 1,5 kilometra i średnim nachyleniu 10,6%.

Z Polek najlepiej w takich warunkach zaprezentowała się Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław. Zawodniczka ta do końca walczyła o zwycięstwo i znajdowała się na przedzie stawki. Na pierwszej z dwóch końcowych pętli uformowała się pięcioosobowa ucieczka. Oczywiście nie zabrakło w niej Dominiki Włodarczyk, która była bardzo aktywna na podjazdach. Ostatecznie na ostatnich metrach musiała uznać wyższość Szwajcarki Lindy Zanetti z UAE Development Team, która popisała się lepszym finiszem. Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Respect Ladies Race Slovakia to i tak spory sukces. Trzecie miejsce zajęła Słowenka Ursa Pintar z BTC City Ljubljana Scott.

Jak poszło pozostałym Polkom?

W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze kilka Polek z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław. Czołową dziesiątkę zamknęła Monika Brzeźna, jednak jej strata do najlepszych wyniosła ponad dwie minuty. Na 22. miejscu znalazła się Wiktoria Pikulik, a dwie pozycje niżej na metę w Novej Bani wjechała Agata Kowalska. Niestety wyścigu nie ukończyła Nikol Plosaj. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...