Dominika Włodarczyk z etapowym podium w Tour de l’Avenir Femmes 2023

Strona głównaKolarstwoDominika Włodarczyk z etapowym podium w Tour de l’Avenir Femmes 2023

Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce na trzecim etapie premierowej odsłony wyścigu Tour de l’Avenir Femmes 2023. Reprezentantka Polski doskonale spisała się na finiszu z większej grupy i ostatecznie przegrała tylko z Holenderką Fem Van Empel. Na jednym z etapów blisko podium, bo na czwartym miejscu finiszowała Olga Wańkiewicz. Tour de l’Avenir Femmes to prestiżowy wyścig w kategorii u-23. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano jego kobiecą edycję.

Świetna jazda i podium Dominiki Włodarczyk

Z punktu widzenia reprezentacji Polski najlepszy był trzeci etap, który prowadził z Saint-Didier-sur-Chalaronne do Val-d’Épy. Odcinek liczył niespełna 100 kilometrów i zakończył się finiszem z większej grupy. Na ostatnich metrach mocno powalczyła Dominika Włodarczyk, która ostatecznie zajęła doskonałe drugie miejsce. Jak się później okazało, było to jedyne polskie podium w premierowej odsłonie Tour de l’Avenir Femmes. Na tym etapie najlepsza okazała się Holenderka Fem Van Empel. Podium uzupełniła Włoszka Gaia Masetti.

Na drugim etapie z Charolles do Louhans-Châteaurenaud ze świetnej strony pokazała się Olga Wańkiewicz. Młoda Polka do końca walczyła o zwycięstwo. Ostatecznie na finiszu z grupy musiała uznać wyższość trzech zawodniczek i zajęła czwarte miejsce. Tym razem najszybsza była Szwajcarka Linda Zanetti. Drugie miejsce zajęła Belgijka Julie De Wilde. Na trzecim miejscu podium znalazła się Holenderka Fem Van Empel, która dzień później wyprzedziła Dominikę Włodarczyk.

Dominika Włodarczyk najlepszą Polką

Najlepszą Polką w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir Femmes 2023 była Dominika Włodarczyk. Po piątym etapie została sklasyfikowana na 11. miejscu. Zmagania ukończyły również 34. Malwina Mul oraz 48. Olga Wańkiewicz. Niestety na przestrzeni całego wyścigu z rywalizacji musiały wycofać się: Tamara Szalińska, Maja Wróblewska, Agata Kowalska i Julia Wudniak. Premierową edycję Tour de l’Avenir Femmes wygrała Holenderka Sjirin Van Anroij. Drugie miejsce zajęła Anna Shackley z Wielkiej Brytanii, a trzecia była Włoszka Gaia Realini.