STS KOD PROMOCYJNY

Drugie etapowe zwycięstwo Darii Pikulik w Tour Féminin de l’Ardèche 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie etapowe zwycięstwo Darii Pikulik w Tour Féminin de l’Ardèche 2023

Daria Pikulik ponownie okazała się najlepsza na etapie Tour Féminin de l’Ardèche 2023. Tym razem kolarka Human Powered Health triumfowała na trzecim etapie, który rozgrywany był w okolicach miasta Avignon. O zwycięstwie decydował finisz z peletonu, podczas którego Daria Pikulik znów nie miała sobie równych. W ten sposób wygrała 2 z 3 rozegranych do tej pory odcinków francuskiego klasyka etapowego. Polka prowadzi w klasyfikacji punktowej wyścigu. 

Świetna jazda i kolejne zwycięstwo etapowe Darii Pikulik

Na wczorajszym etapie Daria Pikulik miała pecha i zajęła dopiero 78. miejsce. Wszystko dlatego, że przed nią w peletonie była kraksa, przez co Polka straciła szansę na walkę o etapowe zwycięstwo. Na szczęście szybko puściła to w niepamięć. Trzeci etap rozgrywany w okolicach miasta Avignon znów należał do niej. Peleton miał do pokonania blisko 120 kilometrów. Etap był płaski, dlatego od początku spodziewaliśmy się ciekawej walki na finiszu. Nie rozczarowaliśmy się. 

Na jednym z pierwszych kilometrów zawiązała się ucieczka, która jechała z przodu przez większą część rywalizacji. Gdy było to potrzebne, to peleton szybko się z nią uporał. Znów do głosu doszły sprinterki. Zawodniczki Human Powered Health świetnie wyprowadziły Darię Pikulik, która na finiszu okazała się bezkonkurencyjna i sięgnęła po kolejne cenne zwycięstwo w swojej karierze. Na kresce wyprzedziła Kanadyjkę Sarah Van Dam z DNA Pro Cycling oraz Włoszkę Silvię Zanardi z BePink – GOLD. Druga z Polek Karolina Karasiewicz (BePink – GOLD) została sklasyfikowana na 89. miejscu. 

Polka jest liderką klasyfikacji punktowej 

Po 3 z 7 etapów Tour Féminin de l’Ardèche 2023 Daria Pikulik jest liderką klasyfikacji punktowej wyścigu. Na jej koncie znajduje się 30 punktów, czyli o dwa więcej niż uzbierała druga Nowozelandka Michaela Drummond z Farto-BTC Women’s Cycling Team. W klasyfikacji generalnej Daria Pikulik zajmuje 18. miejsce. Z pewnością byłoby lepiej, gdyby nie wydarzenia z drugiego etapu. Karolina Karasiewicz, póki co jest na 90. miejscu. Czwarty etap zostanie rozegrany w czwartek 8 września. Peleton będzie rywalizował na trasie z Saint-Rambert-d’Albon do Hauterives.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...