Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Tour de Feminin 2023

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Tour de Feminin 2023

Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła drugie miejsce w czeskim wyścigu etapowym Tour de Feminin 2023 zaliczanym do Women Elite. Polka w klasyfikacji generalnej straciła tylko 11 sekund do Ukrainki Olgi Kułynycz z Duolar-Chevalmeire Cycling Team. Ponadto Dominika Włodarczyk zgarnęła koszulkę dla najlepiej punktującej zawodniczki. Polka wygrała 1. i 3. etap, a na ostatnim zajęła trzecie miejsce. Wcześniej 2. etap padł łupem jej klubowej koleżanki Malwiny Mul.

Świetna jazda Dominiki Włodarczyk w Czechach

Od początku wyścigu Dominika Włodarczyk doskonale czuła się w Czechach. Kolarka MAT Atom Deweloper Wrocław rozpoczęła od wygranej w jeździe etapowej na czas i została pierwszą liderką. Nieco słabiej poszło jej na drugim etapie, gdzie finiszowała na piątym miejscu i zanotowała większe starty do Olgi Kułynycz. Trzeci etap to kolejne zwycięstwo Dominiki Włodarczyk, która okazała się najlepsza na finiszu z peletonu. Przed ostatnim etapem ruszała do rywalizacji na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tak też skończyła.

Finisz tegorocznego wyścigu Tour de Feminin miał miejsce w Krasnej Lipie. Tam Dominika Włodarczyk zajęła trzecie miejsce. Niestety Ukrainka Kułynycz finiszowała tuż za nią i to ona wygrała cały wyścig. Polka zajęła w nim drugie miejsce. Na uwagę zasługuje również dobra jazda Malwiny Mul. Klubowa koleżanka Włodarczyk okazała się najlepsza na drugim etapie w Krasnej Lipie, gdzie do mety dojechała ponad minutę przed peletonem. To kolejny dobry występ młodej Polki.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Ostatecznie wyścig Tour de Feminin 2023 ukończyło pięć reprezentantek Polski. Poza Dominiką Włodarczyk były to jeszcze: 17. Katarzyna Wilkos, 21. Malwina Mul, 39. Monika Brzeźna (wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław) oraz 53. Oliwia Majewska (Jan van Arckel). Niestety wcześniej z rywalizacji wycofała się Agata Kowalska, która również reprezentuje barwy zespołu z Wrocławia. W chwili wycofania się z wyścigu zajmowała odległe miejsce w klasyfikacji generalnej.