STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Tour de Feminin 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Tour de Feminin 2023

Dominika Włodarczyk z MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła drugie miejsce w czeskim wyścigu etapowym Tour de Feminin 2023 zaliczanym do Women Elite. Polka w klasyfikacji generalnej straciła tylko 11 sekund do Ukrainki Olgi Kułynycz z Duolar-Chevalmeire Cycling Team. Ponadto Dominika Włodarczyk zgarnęła koszulkę dla najlepiej punktującej zawodniczki. Polka wygrała 1. i 3. etap, a na ostatnim zajęła trzecie miejsce. Wcześniej 2. etap padł łupem jej klubowej koleżanki Malwiny Mul. 

Świetna jazda Dominiki Włodarczyk w Czechach 

Od początku wyścigu Dominika Włodarczyk doskonale czuła się w Czechach. Kolarka MAT Atom Deweloper Wrocław rozpoczęła od wygranej w jeździe etapowej na czas i została pierwszą liderką. Nieco słabiej poszło jej na drugim etapie, gdzie finiszowała na piątym miejscu i zanotowała większe starty do Olgi Kułynycz. Trzeci etap to kolejne zwycięstwo Dominiki Włodarczyk, która okazała się najlepsza na finiszu z peletonu. Przed ostatnim etapem ruszała do rywalizacji na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tak też skończyła. 

Finisz tegorocznego wyścigu Tour de Feminin miał miejsce w Krasnej Lipie. Tam Dominika Włodarczyk zajęła trzecie miejsce. Niestety Ukrainka Kułynycz finiszowała tuż za nią i to ona wygrała cały wyścig. Polka zajęła w nim drugie miejsce. Na uwagę zasługuje również dobra jazda Malwiny Mul. Klubowa koleżanka Włodarczyk okazała się najlepsza na drugim etapie w Krasnej Lipie, gdzie do mety dojechała ponad minutę przed peletonem. To kolejny dobry występ młodej Polki. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Ostatecznie wyścig Tour de Feminin 2023 ukończyło pięć reprezentantek Polski. Poza Dominiką Włodarczyk były to jeszcze: 17. Katarzyna Wilkos, 21. Malwina Mul, 39. Monika Brzeźna (wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław) oraz 53. Oliwia Majewska (Jan van Arckel). Niestety wcześniej z rywalizacji wycofała się Agata Kowalska, która również reprezentuje barwy zespołu z Wrocławia. W chwili wycofania się z wyścigu zajmowała odległe miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...