STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Patryka Stosza w In the footsteps of the Romans 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Patryka Stosza w In the footsteps of the Romans 2023

Patryk Stosz z zespołu Voster ATS Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji In the footsteps of the Romans. To dwuetapowy wyścig kolarski rozgrywany w Bułgarii. Polak pierwszy etap zakończył na drugim miejscu. Na drugim odcinku był czwarty, dzięki czemu utrzymał drugie miejsce w generalce. Zmagania wygrał Włoch Filippo Fortin z Maloja Pushbikers. 

Drugie miejsce na pierwszym etapie

Tegoroczna edycja In the footsteps of the Romans liczyła dwa etapy. Kolarze rywalizowali w Bułgarii. Pierwszego dnia mieli do pokonania 126,5 kilometra w okolicach Razlogu. Peleton miał do pokonania osiem rund, a na każdej czekał na nich podjazd w Bańsku o długości 400 metrów i nachyleniu 3,8%. Zgodnie z oczekiwaniami doszło do finiszu sprinterskiego z większej grupy. Świetnie spisał się w nim Patryk Stosz z Voster ATS Team, który zajął drugie miejsce i na kresce przegrał tylko z Włochem Filippo Fortinem z Maloja Pushbikers. Podium uzupełnił Słoweniec Tilen Finkst z Adria Mobil. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze pięciu innych Polaków z Voster ATS Team, jednak zajęli oni dalsze miejsca. 

Patryk Stosz drugi w klasyfikacji generalnej

Drugi etap to kolejny dobry odcinek w wykonaniu Patryka Stosza. Peleton ponownie rywalizował w okolicach Razlogu, jednak tym razem trasa była bardziej pofałdowana i wymagająca. Na rundach wytyczonych przez organizatorów znalazły się podjazdy Eleshtnitsa i do Bańska. Tym razem Patryk Stosz finiszował tuż za podium na czwartym miejscu. Ponownie etap padł łupem Włocha Fortina. Dobra jazda Polaka pozwoliła mu na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej In the footsteps of the Romans 2023. Oczywiście wyścig padł łupem Włocha Filippo Fortina, a trzecie miejsce zajął Słowak Lukas Kubis z Dukla Banska Bystrica. 

Zmagania ukończyli również pozostali zawodnicy Voster ATS Team. Zajęli kolejno miejsca: 32. Artur Sowiński, 39. Mateusz Kostański, 49. Maciej Paterski, 50. Piotr Brożyna i 68. Mateusz Grabis. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...