Drugie miejsce Patryka Stosza w In the footsteps of the Romans 2023

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Patryka Stosza w In the footsteps of the Romans 2023

Patryk Stosz z zespołu Voster ATS Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji In the footsteps of the Romans. To dwuetapowy wyścig kolarski rozgrywany w Bułgarii. Polak pierwszy etap zakończył na drugim miejscu. Na drugim odcinku był czwarty, dzięki czemu utrzymał drugie miejsce w generalce. Zmagania wygrał Włoch Filippo Fortin z Maloja Pushbikers. 

Drugie miejsce na pierwszym etapie

Tegoroczna edycja In the footsteps of the Romans liczyła dwa etapy. Kolarze rywalizowali w Bułgarii. Pierwszego dnia mieli do pokonania 126,5 kilometra w okolicach Razlogu. Peleton miał do pokonania osiem rund, a na każdej czekał na nich podjazd w Bańsku o długości 400 metrów i nachyleniu 3,8%. Zgodnie z oczekiwaniami doszło do finiszu sprinterskiego z większej grupy. Świetnie spisał się w nim Patryk Stosz z Voster ATS Team, który zajął drugie miejsce i na kresce przegrał tylko z Włochem Filippo Fortinem z Maloja Pushbikers. Podium uzupełnił Słoweniec Tilen Finkst z Adria Mobil. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze pięciu innych Polaków z Voster ATS Team, jednak zajęli oni dalsze miejsca. 

Patryk Stosz drugi w klasyfikacji generalnej

Drugi etap to kolejny dobry odcinek w wykonaniu Patryka Stosza. Peleton ponownie rywalizował w okolicach Razlogu, jednak tym razem trasa była bardziej pofałdowana i wymagająca. Na rundach wytyczonych przez organizatorów znalazły się podjazdy Eleshtnitsa i do Bańska. Tym razem Patryk Stosz finiszował tuż za podium na czwartym miejscu. Ponownie etap padł łupem Włocha Fortina. Dobra jazda Polaka pozwoliła mu na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej In the footsteps of the Romans 2023. Oczywiście wyścig padł łupem Włocha Filippo Fortina, a trzecie miejsce zajął Słowak Lukas Kubis z Dukla Banska Bystrica. 

Zmagania ukończyli również pozostali zawodnicy Voster ATS Team. Zajęli kolejno miejsca: 32. Artur Sowiński, 39. Mateusz Kostański, 49. Maciej Paterski, 50. Piotr Brożyna i 68. Mateusz Grabis. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...