STS KOD PROMOCYJNY

Dwa brązowe medale Polek na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDwa brązowe medale Polek na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Reprezentantki Polski zdobyły dwa brązowe medale podczas rozgrywanych w Monachium Mistrzostw Świata 2022 w kolarstwie torowym. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna sprinterek w składzie: Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibik, a także Nikola Wielowska, która zajęła trzecie miejsce w scratchu. Pozostałym biało-czerwonym poszło nieco gorzej, a tuż za podium skończyli polscy sprinterzy. W następnych dniach zostaną rozegrane kolejne konkurencje. 

Brąz polskich sprinterek

Kolarstwo torowe to jedna z dyscyplin, które rozgrywane są w ramach łączonych Mistrzostw Europy w Monachium. Drugiego dnia worek z medalami dla Polaków otworzyły polskie sprinterki w składzie: Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibik. Polki w I rundzie osiągnęły trzeci wynik i uległy tylko Niemkom i Holenderkom. Dzięki temu stanęły przed szansą walki o brązowy medal. W decydującym starciu mierzyły się z Francuzkami, co było sporym zaskoczeniem. Przed rozpoczęciem zmagań w gronie faworytek wymieniano Brytyjki, jednak te zaliczyły upadek. Biało-czerwone w walce o brąz wystartowały dobrze dopiero za drugim razem, ponieważ przy pierwszej próbie pechowy upadek zanotowała Julie Michaux. Marlena Karwacka i Urszula Łoś zaczęły bardzo mocno i wypracowały sekundę przewagi. Nieco straciła Nikola Sibik, jednak ostatecznie dojechała do mety 0,2 sekundy przed rywalką i przypieczętowała brąz dla Polek. Mistrzyniami Europy zostały Niemki. 

Nikola Wielowska brązowa w scratchu

Drugi brązowy medal dla Polski jest autorstwa Nikoli Wielowskiej. Ta wystartowała w scratchu. Biało-czerwona długo trzymała się ścisłej czołówki i walczyła o najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Ostatecznie udało się go osiągnąć. Brązowy medal to póki co życiowy sukces Nikoli Wielowskiej. Mistrzynią Europy w tej konkurencji została Anita Yvonne Stenberg z Norwegii, a drugie miejsce zajęła Jessica Roberts z Wielkiej Brytanii.

Pozostałym reprezentantom Polski poszło nieco gorzej. Drużyna męska sprinterów zakończyła zmagania tuż za podium na czwartym miejscu. Dalsze miejsca zajęliśmy w wyścigach drużynowych kobiet (8.) i mężczyzn (7.). Indywidualnie na 12. miejscu zmagania skończył Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym.  

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...