Dwa etapowe podia Marty Lach w prestiżowym Thüringen Ladies Tour 2023

Strona głównaKolarstwoDwa etapowe podia Marty Lach w prestiżowym Thüringen Ladies Tour 2023

Reprezentantka Polski Marta Lach dwukrotnie stawała na podium etapowym w prestiżowym wyścigu Thüringen Ladies Tour 2023. Kolarka zespołu CERATIZIT-WNT Pro Cycling zajęła drugie miejsce na 4. etapie oraz trzecie miejsce na 5. etapie. Ostatecznie pozwoliło jej to na zajęcie szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej i na zdobycie cennych 70 punktów do rankingu UCI. Wyścig Thüringen Ladies Tour rozegrano już po raz 35.

Solidna jazda Marty Lach od początku do końca

Od początku wyścigu Thüringen Ladies Tour 2023 oglądaliśmy solidną jazdę Marty Lach. Na drugim etapie finiszowała tuż za podium. Trzeci etap to kolejny dobry dzień Polki, która jechała cały czas w czołówce. Ostatecznie zajęła 12. miejsce. Kapitalnie zaprezentowała się na czwartym etapie, który rozgrywano na pętlach w okolicy miejscowości Gotha. Tam nasza zawodniczka zdecydowała się na atak z Holenderką Lonneke Unieken z Team SD Worx i finalnie zajęła drugie miejsce. Dzień później w okolicach Schmalkalden również poszło jej świetnie. Tam o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Marta Lach obrała dobrą pozycję do ataku i zajęła trzecie miejsce. Ostatni etap rozgrywano w okolicach miejscowości Mühlhausen. Tu Polka zajęła piąte miejsce i ponownie o włos przegrała miejsce na podium.

Szóste miejsce w generalce

Dobra jazda na przestrzeni kilku dni pozwoliła jej na zajęcie szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej. Wyścig Thüringen Ladies Tour 2023 wygrała Belgijka Lotte Kopecky. Kolejne miejsca na podium zajęły Holenderki Lorena Wiebes i Mischa Bredewold. Wszystkie reprezentują na co dzień barwy Team SD Worx. Marta Lach była jedyną Polką w stawce. Wyścig Thüringen Ladies Tour 2023 posiada rangę Women Elite i nie zabrakło w nim utytułowanych zawodniczek. Na starcie pojawiły się jeszcze m.in.: Włoszka Marta Bastianelli, Australijka Ruby Roseman-Gannon czy też Austriaczka Christina Schweinberger. Marta Lach wywalczyła 70 punktów do rankingu UCI. Na ten moment zajmuje w nim 51. miejsce