Dwa zwycięstwa Polaków jednego dnia na Tour of Bulgaria

Strona głównaKolarstwoDwa zwycięstwa Polaków jednego dnia na Tour of Bulgaria

Reprezentanci Polski wygrali dwa rozgrywane we wtorek etapy wyścigu kolarskiego Tour of Bulgaria. Do południa peleton rywalizował na trasie z Trojana do Gabrowa i na finiszu z peletonu najlepszy okazał się Patryk Stosz, który wyprzedził Marcelego Bogusławskiego. Po południu po solowej akcji na etapie z Tryavna do Sliven wygrał Szymon Rekita. Dzięki temu w generalce przesunął się na szóste miejsce. Do końca wyścigu pozostały dwa etapy. 

Patryk Stosz najlepszy na porannym etapie

Organizatorzy Tour of Bulgaria zaplanowali rozegranie dwóch etapów jednego dnia. Pierwszy z nich liczył tylko 64 kilometry i odbył się do południa. Sprzyjał finiszowi z peletonu i tak też się stało. Na ostatnich metrach najskuteczniejszy okazał się Patryk Stosz z Voster ATS Team i sięgnął po etapowe zwycięstwo. Tuż za nim linię mety minął Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Na najniższym stopniu podium stanął Francesco Di Felice z Gallina Ecotek Lucchini Colosio. Wysokie szóste miejsce zajął Maciej Paterski z Voster ATS Team.

Szymon Rekita po solowej akcji

Po południu przed kolarzami pojawiło się zdecydowanie większe wyzwanie. Tym razem etap liczył powyżej 130. kilometrów i był bardziej pofałdowany. W takich warunkach po zwycięstwo sięgnął Szymon Rekita z Voster ATS Team, który zdecydował się na solową akcję. O sześć sekund wyprzedził grupę pościgową. Kolejne miejsca zajęli Węgier Adam Kristof Karl z Epronex – Hungary Cycling Team, a na trzecim ponownie znalazł się Włoch Di Felice. Tuż za podium finiszowali Maciej Paterski z Voster oraz Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. 

Rekita najlepszy w generalce

Na dwa etapy przed końcem najwyżej z biało-czerwonych w klasyfikacji generalnej jest Szymon Rekita. Zajmuje on szóste miejsce ze stratą 2:33 do lidera Francesco Di Felice. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Jakub Kaczmarek (8.) oraz Maciej Paterski (9.). Kolejny etap zaplanowano na środę 31 sierpnia. Peleton będzie rywalizował na trasie ze Sliven do Burgas.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...