STS KOD PROMOCYJNY

Dwa zwycięstwa Polaków jednego dnia na Tour of Bulgaria

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDwa zwycięstwa Polaków jednego dnia na Tour of Bulgaria

Reprezentanci Polski wygrali dwa rozgrywane we wtorek etapy wyścigu kolarskiego Tour of Bulgaria. Do południa peleton rywalizował na trasie z Trojana do Gabrowa i na finiszu z peletonu najlepszy okazał się Patryk Stosz, który wyprzedził Marcelego Bogusławskiego. Po południu po solowej akcji na etapie z Tryavna do Sliven wygrał Szymon Rekita. Dzięki temu w generalce przesunął się na szóste miejsce. Do końca wyścigu pozostały dwa etapy. 

Patryk Stosz najlepszy na porannym etapie

Organizatorzy Tour of Bulgaria zaplanowali rozegranie dwóch etapów jednego dnia. Pierwszy z nich liczył tylko 64 kilometry i odbył się do południa. Sprzyjał finiszowi z peletonu i tak też się stało. Na ostatnich metrach najskuteczniejszy okazał się Patryk Stosz z Voster ATS Team i sięgnął po etapowe zwycięstwo. Tuż za nim linię mety minął Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Na najniższym stopniu podium stanął Francesco Di Felice z Gallina Ecotek Lucchini Colosio. Wysokie szóste miejsce zajął Maciej Paterski z Voster ATS Team.

Szymon Rekita po solowej akcji

Po południu przed kolarzami pojawiło się zdecydowanie większe wyzwanie. Tym razem etap liczył powyżej 130. kilometrów i był bardziej pofałdowany. W takich warunkach po zwycięstwo sięgnął Szymon Rekita z Voster ATS Team, który zdecydował się na solową akcję. O sześć sekund wyprzedził grupę pościgową. Kolejne miejsca zajęli Węgier Adam Kristof Karl z Epronex – Hungary Cycling Team, a na trzecim ponownie znalazł się Włoch Di Felice. Tuż za podium finiszowali Maciej Paterski z Voster oraz Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. 

Rekita najlepszy w generalce

Na dwa etapy przed końcem najwyżej z biało-czerwonych w klasyfikacji generalnej jest Szymon Rekita. Zajmuje on szóste miejsce ze stratą 2:33 do lidera Francesco Di Felice. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Jakub Kaczmarek (8.) oraz Maciej Paterski (9.). Kolejny etap zaplanowano na środę 31 sierpnia. Peleton będzie rywalizował na trasie ze Sliven do Burgas.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...