STS KOD PROMOCYJNY

Etapowe podium Bartłomieja Procia na ostatnim etapie Tour of South Bohemia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoEtapowe podium Bartłomieja Procia na ostatnim etapie Tour of South Bohemia

Bartłomiej Proć z Santic – Wibatech zajął drugie miejsce na ostatnim etapie czeskiego wyścigu kolarskiego Tour of South Bohemia. To jedyne polskie podium w tegorocznej edycji zmagań. Polak na czwartym etapie przyprowadził peleton, który finiszował ze stratą 35 sekund za Duńczykiem Rasmusem Bogh Wallinem z Restaurant Suri – Carl Ras. Najlepiej z Polaków w klasyfikacji generalnej spisał się Piotr Pękala (Santic – Wibatech), który zajął 13. miejsce. 

Świetna praca Procia na etapie Tour of South Bohemia

Tegoroczna edycja czeskiego Tour of South Bohemia liczyła cztery etapy. Ostatni odcinek liczył niewiele ponad 168 kilometrów. Peleton rywalizował na trasie z Czeskich Budejowic do Jindřichův Hradec. Prowadzenia w klasyfikacji generalnej bronił Norweg Martin Solhaug Hansen z Uno-X Dare Development Team, który uważnie jechał w peletonie. O zwycięstwie na etapie zadecydowała solowa akcja innego Duńczyka Rasmusa Bogha Wallina z Restaurant Suri – Carl Ras. Udanie obronił się przed atakami peletonu i dojechał do mety z przewagą 35 sekund. 

Drugie miejsce zajął Bartłomiej Proć z Santic – Wibatech, który doprowadził peleton na metę. Dzięki temu zanotował kolejne cenne podium w tym sezonie. Trzecie miejsce zajął Norweg Ludvik Holstad z Lillehammer CK. W peletonie dojechali również Piotr Pękala (23. miejsce) i Szmon Tracz (27.) z Santic – Wibatech. Na trasie etapu z rywalizacji wycofał się Wojciech Pszczolarski z TUFO – Pardus Prostějov.

Piotr Pękala najlepszy z Polaków w generalce

Najlepszym z Polaków w klasyfikacji generalnej był Piotr Pękala, który zajął 13. miejsce ze stratą 1:14 do zwycięzcy wyścigu. Sklasyfikowani zostali również 36. Bartłomiej Proć i 41. Szymon Tracz. Cała trójka na co dzień jeździ w barwach Santic – Wibatech. Zwycięzcą wyścigu został Norweg Martin Solhaug Hansen z Uno-X Dare Development Team. Podium uzupełnili Czesi Adam Toupalik z Elkov – Kasper i Michael Kukrle z Team Felbermayr – Simplon Wels. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...