STS KOD PROMOCYJNY

Fenomenalne zwycięstwo Agnieszki Skalniak-Sójka w Lotto Belgium Tour

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoFenomenalne zwycięstwo Agnieszki Skalniak-Sójka w Lotto Belgium Tour

Agnieszka Skalniak-Sójka świetnie spisywała się w wyścigu etapowym Lotto Belgium Tour. Na ostatnim etapie zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Polka wygrała wcześniej prolog oraz zajęła trzecie miejsce etapowe. Teraz do mety dojechała tuż za podium, jednak wystarczyło to jej do wyprzedzenia Nowozelandki Ally Wollaston i zajęcia pierwszego miejsce w klasyfikacji generalnej. To kolejne cenne zwycięstwo Polki w tym sezonie. 

W barwach narodowych po zwycięstwo

Wyścig Lotto Belgium Tour posiada rangę Women Elite. Zwycięstwo w nim to nie tylko prestiż, ale także cenne punkty rankingowe. W peletonie rywalizowała reprezentacja Polski, w której barwach wystąpiła m.in. Agnieszka Skalniak-Sójka. Polka wygrała prolog i automatycznie stała się jedną z kandydatek do końcowego zwycięstwa w tej etapówce. Swoje aspiracje potwierdziła na drugim etapie, gdzie zajęła trzecie miejsce. Wówczas spadła na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, jednak wszystko miało rozstrzygnąć się na ostatnim odcinku. 

Skuteczna jazda Polki na ostatnim etapie

Decydujący etap liczył 108,5 kilometra i rozgrywany był na pętli w okolicach miejscowości Geraardsbergen. Faworytką była Nowozelandka Ally Wollaston z AG Insurance – NXTG Team, która startowała jako liderka. Na ostatnim etapie bardzo czujnie jechała Agnieszka Skalniak-Sójka, którą wspierały koleżanki z reprezentacji. Odcinek miał kilka podjazdów, na których można było odrabiać straty. Tak też się stało, ponieważ Agnieszka Skalniak-Sójka dojechała do mety w czołowej grupie, w której zabrakło dotychczasowej liderki. To sprawiło, że odzyskała plastron najlepszej zawodniczki Lotto Belgium Tour i wygrała całą imprezę. Na etapie w okolicach Geraardsbergen zajęła czwarte miejsce. Zwycięstwo zanotowała Holenderka Annemarie Worst z ekipy Plantur-Pura. Polka w klasyfikacji generalnej o 3 sekundy wyprzedziła Belgijkę Shari Bossuy i o 11 sekund Ally Wollaston. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Tradycyjnie najlepsza z pozostałych biało-czerwonych była Dominika Włodarczyk, która na ostatnim etapie zajęła 13. miejsce, a w generalce ukończyła zmagania na 11. pozycji. Do mety dojechały jeszcze Natalia Krześlak (29. miejsce w generalce) oraz Karolina Perekitko z Lviv Cycling Team women (74. miejsce w generalce). Niestety na ostatnim etapie z rywalizacji musiały wycofać się: Kamila Mróz, Aurela Nerlo i Karolina Karasiewicz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...