STS KOD PROMOCYJNY

Kadra Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKadra Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski, która w dniach 8-12 lutego powalczy o medale na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. W składzie nie brakuje największych gwiazd kadry, w tym zawodników i zawodniczek, którzy mogą włączyć się do walki o najwyższe cele. Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Grenchen w Szwajcarii. Łącznie w kadrze Polski znalazło się 19 zawodników i zawodniczek. 

Silna reprezentacja Polski

W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Grenchen znajdują się najlepsi z najlepszych. Podczas pięciu dni zmagań na szwajcarskim torze będziemy oglądali aż 19. reprezentantów Polski. Decyzją sztabu szkoleniowego do Szwajcarii na zawody pojechali:

  • sprint mężczyzn: Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki;
  • sprint kobiet: Urszula Łoś, Nikola Sibiak, Marlena Karwacka, Paulina Petri;
  • średni dystans mężczyzn: Szymon Sajnok, Wojciech Pszczolarski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk, Kacper Majewski;
  • średni dystans kobiet: Wiktoria Pakulik, Daria Pakulik, Olga Wankiewicz, Nikol Plosaj Patrycja Lorkowska, Karolina Karasiewicz.

Powtórzyć sukcesy sprzed roku 

Podobnie jak przed rokiem reprezentanci Polski powinni włączyć się do walki o medale mistrzostw Europy. W gronie powołanych zawodniczek znajdują się medalistki europejskiego czempionatu sprzed roku, który odbył się w Monachium. Wówczas srebrny medal indywidualnie w keirinie zdobyła Urszula Łoś. Do tego brąz w omnium dołożyła Daria Pikulik, a w scratchu trzecie miejsce zajęła Nikola Wielowska. Wicemistrzyniami Europy zostały w drużynie sprinterek Nikola Sibiak, Urszula Łoś i Marlena Karwacka. W tym roku liczymy na to, że nawiążą do sukcesów z Monachium i również ze Szwajcarii wrócą z medalami. Zawody w Grenchen będą także okazją do przełamania dla męskiej części reprezentacji Polski, która przed rokiem w Monachium zakończyła zmagania z zerowym dorobkiem medalowym. O wszystkim przekonamy się w dniach 8-12 lutego. Transmisje z zawodów przeprowadzą w Polsce TVP Sport i Eurosport. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...