Kadra Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Strona głównaKolarstwoKadra Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski, która w dniach 8-12 lutego powalczy o medale na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. W składzie nie brakuje największych gwiazd kadry, w tym zawodników i zawodniczek, którzy mogą włączyć się do walki o najwyższe cele. Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Grenchen w Szwajcarii. Łącznie w kadrze Polski znalazło się 19 zawodników i zawodniczek. 

Silna reprezentacja Polski

W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Grenchen znajdują się najlepsi z najlepszych. Podczas pięciu dni zmagań na szwajcarskim torze będziemy oglądali aż 19. reprezentantów Polski. Decyzją sztabu szkoleniowego do Szwajcarii na zawody pojechali:

  • sprint mężczyzn: Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki;
  • sprint kobiet: Urszula Łoś, Nikola Sibiak, Marlena Karwacka, Paulina Petri;
  • średni dystans mężczyzn: Szymon Sajnok, Wojciech Pszczolarski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk, Kacper Majewski;
  • średni dystans kobiet: Wiktoria Pakulik, Daria Pakulik, Olga Wankiewicz, Nikol Plosaj Patrycja Lorkowska, Karolina Karasiewicz.

Powtórzyć sukcesy sprzed roku 

Podobnie jak przed rokiem reprezentanci Polski powinni włączyć się do walki o medale mistrzostw Europy. W gronie powołanych zawodniczek znajdują się medalistki europejskiego czempionatu sprzed roku, który odbył się w Monachium. Wówczas srebrny medal indywidualnie w keirinie zdobyła Urszula Łoś. Do tego brąz w omnium dołożyła Daria Pikulik, a w scratchu trzecie miejsce zajęła Nikola Wielowska. Wicemistrzyniami Europy zostały w drużynie sprinterek Nikola Sibiak, Urszula Łoś i Marlena Karwacka. W tym roku liczymy na to, że nawiążą do sukcesów z Monachium i również ze Szwajcarii wrócą z medalami. Zawody w Grenchen będą także okazją do przełamania dla męskiej części reprezentacji Polski, która przed rokiem w Monachium zakończyła zmagania z zerowym dorobkiem medalowym. O wszystkim przekonamy się w dniach 8-12 lutego. Transmisje z zawodów przeprowadzą w Polsce TVP Sport i Eurosport. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...