STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Małecki brał udział w krasie. Kontuzja Polaka na 3. etapie Tour de Suisse 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKamil Małecki brał udział w krasie. Kontuzja Polaka na 3. etapie Tour...

O sporym pechu może mówić Kamil Małecki. Reprezentant Polski w kolarstwie szosowym niedawno wrócił do ścigania po kontuzji kolana i doznał kolejnego urazu. Tym razem kolarz ekipy Lotto-Soudal brał udział w kraksie na 3. etapie Tour de Suisse 2022. W efekcie musiał zejść z trasy etapu, a specjalistyczne badania lekarskie potwierdziły kolejny uraz. Tym razem doszło do naciągnięcia więzadeł i skręcenia kostki w lewej nodze. Przerwa w startach potrwa kilka tygodni. 

Pechowy etap w Tour de Suisse 2022

Do kraksy doszło około setnego kilometra trasy na 3. etapie Tour de Suisse. Polak tak niefortunnie upadł, że uszkodził sobie więzadła w lewej kostce. Tym samym przedwcześnie musiał opuścić Wyścig Dookoła Szwajcarii. Od razu po zdarzeniu 26-letni kolarz z Lotto-Soudal wskazywał na ból w okolicach kostki i badania lekarskie to potwierdziły. Doszło do uszkodzeń więzadeł, jednak na szczęście obyło się bez złamań. W związku z tym przerwa Polaka w startach będzie krótsza i potrwa kilka tygodni. Zawodnik nie ukończył trzeciego etapu zmagań. Ten padł łupem Słowaka Petera Sagana z TotalEnergies. 

Pech nie opuszcza Małeckiego

Dla Kamila Małeckiego to kolejne niefortunne zdarzenie. Reprezentant Polski niedawno powrócił do peletonu po wyleczeniu kontuzji kolana, jednak zbyt długo nie cieszył się z bezproblemowych startów. Kolejna kontuzja zaburza jego cykl przygotowań i zmienia plany na ten sezon. W tej sytuacji pozostaje trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia kolarza oraz realizację planowanych startów w drugiej części sezonu. 

Może opuścić Mistrzostwa Polski i Tour de Pologne

W tym momencie praktycznie pewne jest to, że Kamila Małeckiego zabraknie na czerwcowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Pod znakiem zapytania stanął także udział zawodnika Lotto-Soudal w Tour de Pologne. Wyścig rozpoczyna się 30 lipca i przed Kamilem Małeckim walka z czasem. Wystartuje tylko wtedy, gdy po kontuzji nie będzie śladu, a on sam zdąży wrócić już do pełnego reżimu treningowego. 

W wyścigu Tour de Suisse 2022 udział biorą jeszcze Maciej Bodnar z TotalEnergies i Filip Maciejuk z Bahrain-Victorious. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...