Kamil Małecki brał udział w krasie. Kontuzja Polaka na 3. etapie Tour de Suisse 2022

Strona głównaKolarstwoKamil Małecki brał udział w krasie. Kontuzja Polaka na 3. etapie Tour...

O sporym pechu może mówić Kamil Małecki. Reprezentant Polski w kolarstwie szosowym niedawno wrócił do ścigania po kontuzji kolana i doznał kolejnego urazu. Tym razem kolarz ekipy Lotto-Soudal brał udział w kraksie na 3. etapie Tour de Suisse 2022. W efekcie musiał zejść z trasy etapu, a specjalistyczne badania lekarskie potwierdziły kolejny uraz. Tym razem doszło do naciągnięcia więzadeł i skręcenia kostki w lewej nodze. Przerwa w startach potrwa kilka tygodni. 

Pechowy etap w Tour de Suisse 2022

Do kraksy doszło około setnego kilometra trasy na 3. etapie Tour de Suisse. Polak tak niefortunnie upadł, że uszkodził sobie więzadła w lewej kostce. Tym samym przedwcześnie musiał opuścić Wyścig Dookoła Szwajcarii. Od razu po zdarzeniu 26-letni kolarz z Lotto-Soudal wskazywał na ból w okolicach kostki i badania lekarskie to potwierdziły. Doszło do uszkodzeń więzadeł, jednak na szczęście obyło się bez złamań. W związku z tym przerwa Polaka w startach będzie krótsza i potrwa kilka tygodni. Zawodnik nie ukończył trzeciego etapu zmagań. Ten padł łupem Słowaka Petera Sagana z TotalEnergies. 

Pech nie opuszcza Małeckiego

Dla Kamila Małeckiego to kolejne niefortunne zdarzenie. Reprezentant Polski niedawno powrócił do peletonu po wyleczeniu kontuzji kolana, jednak zbyt długo nie cieszył się z bezproblemowych startów. Kolejna kontuzja zaburza jego cykl przygotowań i zmienia plany na ten sezon. W tej sytuacji pozostaje trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia kolarza oraz realizację planowanych startów w drugiej części sezonu. 

Może opuścić Mistrzostwa Polski i Tour de Pologne

W tym momencie praktycznie pewne jest to, że Kamila Małeckiego zabraknie na czerwcowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Pod znakiem zapytania stanął także udział zawodnika Lotto-Soudal w Tour de Pologne. Wyścig rozpoczyna się 30 lipca i przed Kamilem Małeckim walka z czasem. Wystartuje tylko wtedy, gdy po kontuzji nie będzie śladu, a on sam zdąży wrócić już do pełnego reżimu treningowego. 

W wyścigu Tour de Suisse 2022 udział biorą jeszcze Maciej Bodnar z TotalEnergies i Filip Maciejuk z Bahrain-Victorious. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...