Kolejny sukces Darii Pikulik. Wygrała Tour of Guangxi 2023 w Chinach

Strona głównaKolarstwoKolejny sukces Darii Pikulik. Wygrała Tour of Guangxi 2023 w Chinach

Reprezentantka Polski Daria Pikulik odniosła kolejny duży sukces w zawodowym peletonie. Wygrała jednodniowy wyścig Tour of Guangxi 2023 w dalekich Chinach. Kolarka zespołu Human Powered Health znakomicie spisała się na finiszu z peletonu. Na kresce wyprzedziła m.in. Włoszkę Chiarę Sonsonni z UAE Team ADQ. Na szóstym miejscu wyścig ukończyła Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling, a 15. miejsce zajęła Karolina Kumęga z UAE Team ADQ.

Świetny finisz Darii Pikulik

Cały ten sezon jest bardzo udany dla Darii Pikulik. W ostatnich tygodniach tego roku zawodniczka Human Powered Health tylko to potwierdza. We wtorkowy poranek wzięła udział w wyścigu jednodniowym Tour of Guangxi 2023 w Chinach, który rozegrano po raz czwarty w historii. Peleton rywalizował na trasie wokół miasta Guilin i miał do pokonania około 145 kilometrów. W większości płaska trasa sprawiała, że spodziewaliśmy się emocjonującego finiszu z peletonu. Tak też było.

Choć na trasie wiele zawodniczek próbowało ucieczek, to jednak za każdym razem były one neutralizowane przez peleton. O zwycięstwie decydował finisz. Najszybsza i najsprytniejsza była Daria Pikulik, która odniosła kolejny cenny sukces w swojej karierze. To dla niej już szóste zwycięstwo w tym sezonie i jednocześnie drugie odniesione w wyścigu na poziomie Women’s World Tour. Na kresce Polka okazała się lepsza od Włoszki Chiary Consonni z UAE Team ADQ oraz Irlandki Mii Griffin z Israel Premier Tech Roland. Za wygraną Daria Pikulik zainkasowała kolejne 400 punktów do rankingu UCI, gdzie sukcesywnie buduje swoją pozycję

Dobra jazda pozostałych Polek

Z dobrej strony pokazały się również inne Polki. Do końca w walce o podium pozostawała Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Ostatecznie zajęła szóste miejsce i zdobyła 140 punktów UCI. Na 15. miejscu wyścig ukończyła Karolina Kumięga z UAE Team ADQ, która zainkasowała 28 punktów rankingowych. Zaledwie trzy pozycje niżej uplasowała się Marta Jaskulska z Liv Racing TeqFind, która zgarnęła 24 punkty UCI. To kolejny dobry występ Polek w kobiecym peletonie.