Michał Kwiatkowski kontuzjowany. Polak wycofał się z Criterium du Dauphine

Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski kontuzjowany. Polak wycofał się z Criterium du Dauphine

Pech nie opuszcza Michała Kwiatkowskiego z zespołu INEOS Grenadiers. Polak tym razem nie ukończył francuskiego wyścigu etapowego Criterium du Dauphine, który stanowi jeden z ostatnich sprawdzianów przez Tour de France. Polak plasował się na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej, jednak na szóstym etapie poczuł ból kolana i zdecydował się o opuszczeniu trasy. Dla Michała Kwiatkowskiego była to próba generalna przed lipcowym Tour de France. 

Pech Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski w tym sezonie może mówić o sporym pechu. Po raz kolejny wycofał się z wyścigu kolarskiego. Wcześniej działo się to wskutek problemów zdrowotnych i zakażenia koronawirusem. Tym razem powód był nieco inny, ponieważ po kilkudziesięciu kilometrach szóstego etapu Criterium du Dauphine poczuł ból w kolanie. Ostatecznie na 40. kilometrze opuścił trasę i zdecydował się na wycofanie z wyścigu. Teraz przejdzie badania i będzie podejmował decyzję w sprawie kolejnych startów. Znajduje się na wstępnej liście Mistrzostw Polski, które odbędą się w najbliższych dniach. Celem numer jeden dla popularnego “Kwiatka” w tym sezonie jest Tour de France, które rozpocznie się już na początku lipca. Pozostaje trzymać kciuki za to, by uraz nie okazał się zbyt groźny i by polski kolarz mógł wziąć udział w wyścigu. 

Dalsze miejsca Polaków

Reprezentant Polski jeżdżący w INEOS Grenadiers w momencie wycofania się z wyścigu zajmował 24. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostałym Polakom poszło jednak znacznie gorzej. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic zakończył zmagania na 79. miejscu. Jeszcze niżej był Kamil Gradek z Bahrain-Victorious, który 74. edycję Criterium du Dauphine ukończył na 124. miejscu. 

Zwycięstwo Primoża Roglicia

Zwycięstwo w jednym z kluczowych sprawdzianów przed Tour de France 2022 zanotował Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. W klasyfikacji generalnej wyprzedził swojego klubowego kolegę Duńczyka Jonas Vingegaarda oraz Australijczyka Bena O’Connora z AG2R Citroën Team.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...