Maciej Bodnar 22. na przedostatnim etapie Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceMaciej Bodnar 22. na przedostatnim etapie Tour de France

Za nami przedostatni etap Tour de France 2022. Najlepszy z Polaków Maciej Bodnar z TotalEnergies zajął 22. miejsce. Kamil Gradek z Bahrain – Victorious był 34, a Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Jazdę indywidualną na czas z Lacapelle-Marival do Rocamadour wygrał Belg Wout Van Aert z Jumbo-Visma, a drugie miejsce zajął jego klubowy kolega i lider wyścigu Duńczyk Jonas Vingegaard. Tym samym praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w 109. edycji Tour de France.

Specjalista od czasówek nie zawiódł

Maciej Bodnar to w ostatnich latach zdecydowanie najlepszy specjalista od popularnych czasówek w Polsce. Potwierdził to na przedostatnim etapie tegorocznej edycji Tour de Franca. Trasa z Lacapelle-Marival do Rocamadour liczyła niespełna 41 kilometrów. Doświadczony zawodnik TotalEnergies zajął 22. miejsce i stracił do zwycięzcy 3:02. W klasyfikacji generalnej dało mu to kolejny awans o cztery oczka. Aktualnie kolarz ten plasuje się na 117. pozycji. Drugim z Polaków na etapie był Kamil Gradek z Bahrain – Victorious, który stracił do Van Aerta 3:43. Dało mu to 34. miejsce. W generalce przesunął się na 121. lokatę. Najsłabiej w czasówce poszło Łukaszowi Owsianowi z Team Arkéa Samsic, ktory zanotował stratę 5:46, co przełożyło się na 70. miejsce. Debiutant spadł na 45. miejsce w generalce, ale po wycofaniu się z wyścigu Rafała Majki pozostaje najlepszym z biało-czerwonych.

Van Aert wygrywa etap, Vingegaard blisko triumfu w całym wyścigu. Jumbo-Visma bierze wszystko

Najlepszy na przedostatnim etapie Tour de France 2022 okazał się Belg Wout Van Aert z Jumbo-Visma, który o 19 sekund wyprzedził swojego klubowego kolegę Duńczyka Jonasa Vingegaarda. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Tadej Pogacar z UAE Team Emirates. Liderem wyścigu pozostaje Vingegaard, który dołożył kolejne sekundy przewagi. Obecnie wyprzedza o 3:34 Tadeja Pogacara. Przed nami ostatni etap przyjaźni i o ile nie stanie się nic nieprzewidywalnego, to Jonas Vingegaard wygra 109. edycję Tour de France. Na najniższym stopniu podium pozostaje Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers i to również nie powinno się zmienić. Ostatni etap w niedzielę 24 lipca w Paryżu, a meta wyścigu tradycyjnie została przygotowana na Champs-Élysées.