Maciej Paterski na podium Grand Prix Polski

Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski na podium Grand Prix Polski

Maciej Paterski z zespołu Voster ATS Team zajął trzecie miejsce w wyścigu kolarskim Grand Prix Polski. Na ostatnich metrach okazał się lepszy od Norberta Banaszka z HRE Mazowsze Serce Polski. Zawody wygrał Itamar Einhorn z reprezentacji Izraela, a przed Paterskim finiszował jeszcze Rumun Edouard-Michael Grosu z HRE. Grand Prix Polski stanowiło 3 z 4 rund serii Visegrad 4 Bicycle Race. Zmagania rozgrywano na Dolnym Śląsku na trasie z Oleśnicy do Długołęki. 

Aktywni Polacy i trzecie miejsce Paterskiego w Długołęce

Tegoroczne Grand Prix Polski było doskonałą okazją do tego, aby biało-czerwoni kolarze zaznaczyli swoją obecność w peletonie. Od początku serii Visegrad 4 Bicycle Race idzie im świetnie i podobnie było tym razem. Trasa GP Polski 2023 liczyła niespełna 142 kilometry. Peleton startował w Oleśnicy i finiszował w Długołęce. Od początku oglądaliśmy kilka ucieczek, jednak każda z nich była neutralizowana. 

W pewnym momencie na czele znalazło się 16. zawodników, którzy umiejętnie ze sobą współpracowali. W tej grupie znalazło się kilkoro Polaków. To zawodnicy z tego odjazdu zadecydowali o końcowym zwycięstwie. Na finiszu z grupy najlepszy okazał się Itamar Einhorn z reprezentacji Izraela. O włos wyprzedził Rumuna Edouarda-Michaela Grosu z HRE Mazowsze Serce Polski. Trzecie miejsce zajął Maciej Paterski z Voster ATS Team, który do końca o podium rywalizował z czwartym na mecie Norbertem Banaszkiem z HRE Mazowsze Serce Polski. Dla Macieja Paterskiego to kolejne podium Visegrad 4 Bicycle Race w tym sezonie. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z dobrej strony pokazali się również inni Polacy. W czołowej grupie na siódmym miejscu finiszował Filip Maciejuk. W drugiej dziesiątce znaleźli się: 11. Tobiasz Pawlak (HRE), 13. Michał Pomorski (HRE), 14. Jakub Kaczmarek (HRE), 16. Damian Papierski (Voster), 17. Bartosz Rudyk (Voster) i 19. Paweł Szóstka (Lubelskie Perła Polski). Ostatni z wyścigów z serii Visegrad 4 Bicycle Race zaplanowano na niedzielę 23 lipca. Wówczas peleton będzie rywalizował w Grand Prix Czech.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....