STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Paterski na podium Grand Prix Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski na podium Grand Prix Polski

Maciej Paterski z zespołu Voster ATS Team zajął trzecie miejsce w wyścigu kolarskim Grand Prix Polski. Na ostatnich metrach okazał się lepszy od Norberta Banaszka z HRE Mazowsze Serce Polski. Zawody wygrał Itamar Einhorn z reprezentacji Izraela, a przed Paterskim finiszował jeszcze Rumun Edouard-Michael Grosu z HRE. Grand Prix Polski stanowiło 3 z 4 rund serii Visegrad 4 Bicycle Race. Zmagania rozgrywano na Dolnym Śląsku na trasie z Oleśnicy do Długołęki. 

Aktywni Polacy i trzecie miejsce Paterskiego w Długołęce

Tegoroczne Grand Prix Polski było doskonałą okazją do tego, aby biało-czerwoni kolarze zaznaczyli swoją obecność w peletonie. Od początku serii Visegrad 4 Bicycle Race idzie im świetnie i podobnie było tym razem. Trasa GP Polski 2023 liczyła niespełna 142 kilometry. Peleton startował w Oleśnicy i finiszował w Długołęce. Od początku oglądaliśmy kilka ucieczek, jednak każda z nich była neutralizowana. 

W pewnym momencie na czele znalazło się 16. zawodników, którzy umiejętnie ze sobą współpracowali. W tej grupie znalazło się kilkoro Polaków. To zawodnicy z tego odjazdu zadecydowali o końcowym zwycięstwie. Na finiszu z grupy najlepszy okazał się Itamar Einhorn z reprezentacji Izraela. O włos wyprzedził Rumuna Edouarda-Michaela Grosu z HRE Mazowsze Serce Polski. Trzecie miejsce zajął Maciej Paterski z Voster ATS Team, który do końca o podium rywalizował z czwartym na mecie Norbertem Banaszkiem z HRE Mazowsze Serce Polski. Dla Macieja Paterskiego to kolejne podium Visegrad 4 Bicycle Race w tym sezonie. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z dobrej strony pokazali się również inni Polacy. W czołowej grupie na siódmym miejscu finiszował Filip Maciejuk. W drugiej dziesiątce znaleźli się: 11. Tobiasz Pawlak (HRE), 13. Michał Pomorski (HRE), 14. Jakub Kaczmarek (HRE), 16. Damian Papierski (Voster), 17. Bartosz Rudyk (Voster) i 19. Paweł Szóstka (Lubelskie Perła Polski). Ostatni z wyścigów z serii Visegrad 4 Bicycle Race zaplanowano na niedzielę 23 lipca. Wówczas peleton będzie rywalizował w Grand Prix Czech.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...