Maciej Paterski pierwszym liderem In the footsteps of the Romans

Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski pierwszym liderem In the footsteps of the Romans

Maciej Paterski z zespołu Voster ATS Team wygrał pierwszy etap bułgarskiego wyścigu kolarskiego In the footsteps of the Romans. Tym samym został pierwszym liderem zaledwie dwuetapowych zmagań. Polak na finiszu o dwie sekundy wyprzedził Francuza Alexisa Guerina z Team Vorarlberg. Pozostali zawodnicy zanotowali większe straty, a podium uzupełnił Patryk Stosz, który także startuje w ekipie Voster ATS Team. Kolarze kontynuują starty w Bułgarii po wcześniejszym Tour of Bulgaria. 

Świetne otwarcie Paterskiego

Bułgarski wyścig dwuetapowy In the footsteps of the Romans rozgrywany jest w okolicach miejscowości Razłog. Zmagania wchodzą do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej i klasyfikowane są do europejskiego touru. Pierwszy etap w okolicach Razłogu liczył niewiele ponad 126 kilometrów i składał się z ośmiu pętli po ok. 16 kilometrów każda. W takich warunkach najlepiej spisał się Maciej Paterski z ekipy Voster ATS Team. Polak na ostatnich kilometrach jechał z przodu wspólnie z Francuzem Alexisem Guerinem z Team Vorarlberg. Ostatecznie na ostatnich metrach udało mu się od niego oderwać i mistrz Polski sprzed roku dojechał do mety z przewagą dwóch sekund nad rywalem. Tym samym został pierwszym liderem In the footsteps of the Romans 2022. 

Dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski. Na trzecim miejscu ze stratą 1:10 do zwycięzcy finiszował Patryk Stosz, który również ściga się w barwach Voster ATS Team. Szóste miejsce zajął Tobiasz Pawlak z HRE Mazowsze Serce Polski, który finiszował w tej samej grupie co Stosz. W drugiej dziesiątce mieliśmy jeszcze czterech biało-czerwonych: Szymona Rekitę (13.), Jakuba Muriasa (16.), Jakuba Kaczmarka (18.) i Marcelego Bogusławskiego (19.). 

Drugi etap już w niedzielę

Drugi i ostatni etap krótkiego wyścigu w Bułgarii zostanie rozegrany w niedzielę 4 września. Peleton ponownie będzie rywalizował na trasie wokół miejscowości Razłog. Po świetnym pierwszym etapie faworytem do zwycięstwa w Bułgarii został Maciej Paterski. Jego przewaga nie jest jednak duża, dlatego na drugim etapie kolejność może się jeszcze zmienić. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...