STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Paterski pierwszym liderem In the footsteps of the Romans

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski pierwszym liderem In the footsteps of the Romans

Maciej Paterski z zespołu Voster ATS Team wygrał pierwszy etap bułgarskiego wyścigu kolarskiego In the footsteps of the Romans. Tym samym został pierwszym liderem zaledwie dwuetapowych zmagań. Polak na finiszu o dwie sekundy wyprzedził Francuza Alexisa Guerina z Team Vorarlberg. Pozostali zawodnicy zanotowali większe straty, a podium uzupełnił Patryk Stosz, który także startuje w ekipie Voster ATS Team. Kolarze kontynuują starty w Bułgarii po wcześniejszym Tour of Bulgaria. 

Świetne otwarcie Paterskiego

Bułgarski wyścig dwuetapowy In the footsteps of the Romans rozgrywany jest w okolicach miejscowości Razłog. Zmagania wchodzą do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej i klasyfikowane są do europejskiego touru. Pierwszy etap w okolicach Razłogu liczył niewiele ponad 126 kilometrów i składał się z ośmiu pętli po ok. 16 kilometrów każda. W takich warunkach najlepiej spisał się Maciej Paterski z ekipy Voster ATS Team. Polak na ostatnich kilometrach jechał z przodu wspólnie z Francuzem Alexisem Guerinem z Team Vorarlberg. Ostatecznie na ostatnich metrach udało mu się od niego oderwać i mistrz Polski sprzed roku dojechał do mety z przewagą dwóch sekund nad rywalem. Tym samym został pierwszym liderem In the footsteps of the Romans 2022. 

Dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski. Na trzecim miejscu ze stratą 1:10 do zwycięzcy finiszował Patryk Stosz, który również ściga się w barwach Voster ATS Team. Szóste miejsce zajął Tobiasz Pawlak z HRE Mazowsze Serce Polski, który finiszował w tej samej grupie co Stosz. W drugiej dziesiątce mieliśmy jeszcze czterech biało-czerwonych: Szymona Rekitę (13.), Jakuba Muriasa (16.), Jakuba Kaczmarka (18.) i Marcelego Bogusławskiego (19.). 

Drugi etap już w niedzielę

Drugi i ostatni etap krótkiego wyścigu w Bułgarii zostanie rozegrany w niedzielę 4 września. Peleton ponownie będzie rywalizował na trasie wokół miejscowości Razłog. Po świetnym pierwszym etapie faworytem do zwycięstwa w Bułgarii został Maciej Paterski. Jego przewaga nie jest jednak duża, dlatego na drugim etapie kolejność może się jeszcze zmienić. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...