Maja Tracka mistrzynią Europy u-23 w scratchu. Brąz polskich sprinterek

Strona głównaKolarstwoMaja Tracka mistrzynią Europy u-23 w scratchu. Brąz polskich sprinterek

Drugi dzień mistrzostw Europy u-23 i juniorów w kolarstwie torowym to dwa kolejne medale biało-czerwonych. Maja Tracka została mistrzynią Europy w konkurencji scratch w kategorii u-23. Polka pokonała Brytyjkę Perkins i Francuzkę Marchand. Brąz w sprincie drużynowym w tej samej kategorii wiekowej wywalczyły: Nikola Seremak, Nikola Wielowska i Natalia Wężyk. Po dwóch dniach reprezentanci Polski mają już na koncie trzy medale imprezy rozgrywanej w Anadii.

Świetny występ i złoty medal Mai Trackiej

Środa była bardzo udanym dniem dla Mai Trackiej. Polka w znakomitym stylu sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy w kolarstwie torowym w konkurencji scratch. Dokonała tego w kategorii wiekowej do u-23. Polka w finałowej rywalizacji pojechała bardzo dobrze. Dziesięciokilometrowy odcinek pojechała w tempie około 42 km/h. Dzięki temu na mecie wyprzedziła Brytyjkę Florę Perkins i Francuzkę Constanzę Marchand, które uzupełniły skład podium. To kolejny międzynarodowy sukces Mai Trackiej w kolarstwie młodzieżowym.

Brązowy medal drużyny sprinterek

W ślady swojej koleżanki z reprezentacji poszła drużyna sprinterek. Polki w składzie Nikola Seremak, Nikola Wielowska i Natalia Wężyk spisywały się bardzo dobrze i ostatecznie stanęły na trzecim miejscu podium. Biało-czerwone rozpoczęły od drugiego miejsca w eliminacjach. W półfinale nasze reprezentantki musiały jeszcze uznać wyższość Czeszek. Pojedynek o brąz to jednak popis Polek, które pokonały Belgijki i wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy u-23. Złotymi medalistkami w tej konkurencji zostały Brytyjki.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety pozostali biało-czerwoni nie powalczyli o medale. Drużyna polskich sprinterów finiszowała na piątym miejscu. Dominik Ratajczak w wyścigu kwalifikacyjnym w scratchu zajął piąte miejsce. Niestety w finale poszło mu znacznie gorzej. Został zdublowany i finiszował na 16. miejscu. W rywalizacji na 1000 metrów dalekie miejsca zajęli Adamcio i Julian Gabrusewicz. Kolejne starty Polaków już w czwartek 13 lipca. Tegoroczne mistrzostwa Europy u-23 i juniorów odbywają się w Portugalii w miejscowości Anadia